Prečo k nám prišli zahraničné investície ?? Vari preto, že u nás boli nízke mzdy ? A prečo boli u nás nízke mzdy ?
Tak zahraničná firma nám i napriek tomu platí viac než náš zamestnávateľ!
Zahraničné firmy môžeme vystrnadiť od nás dvomi spôsobmi. Naše platové požiadavky budú stále vyššie a pre nich neprijateľné! Druhou možnosťou je, že naša firma bude vyrábať svetový a špičkový výrobok, čim sa zvýši odbyt výrobkov a zamestnávateľ (ak je rozumný) sa so svojim ziskom podelí so zamestnancami !
Takže čakajme ?! Dočkáme sa ? A čoho ?
A cenová politika u nás ? Nuž, asi si všetci robíme prieky?! Alebo ani nie ?


