Tipnem si. Otec bol mäsiar. :-)
Tipnem si. Otec bol mäsiar. :-)
Naopak. Neandertálci veľmi dobre vedia čo tie čísla znamenajú. A nikdy nebudú v piatej minúte futbalového zápasu oslavovať víťazstvo proti Brazílii, pretože si súper z roztopaše strelil vlastný gól.
Máš pravdu. V pekle budú iba takí ako Ty. Ale položím ti kytičku k pomníku.
Cituješ niečo o čom nemáš ani šajnu, čo to hovorí. Ako sa nazýva taký človek?
Úplne zbytočné sa teraz s Tebou o tom baviť, nemáš ani šajnu čo tie súčasné čísla znamenajú.. Toto si archivujem a o mesiac dva Ti to pripomeniem.
Znova musím reagovať na Tvoju znôšku nezmyslov. Podľa Bošňáka je delta v Británii už dlho, ale! Veľmi dlho až do 20teho mája to bol sporadický výskyt, tak ako je teraz u nás. Masívne šírenie a exponenciálny nárast začal okolo 20teho mája t. j. necelý mesiac pred vydaním správy (15.6.). Takže používať tieto dáta na hodnotenie situácie okolo delta variantu je veľmi, veľmi, veľmi predčasné. Väčšina ľudí zomiera až mesiac a viac po nakazení, takže môžeme očakávať masívnejší nárast úmrtí ktorý s oneskorením kopíruje krivku nakazených.
Bratia Česi majú na to príslovie. Komu není vzhúru dáno v apatéce nekoupí. Skúste v drogérii.
A to na ktorom hnojisku si toto vyhrabal? :-)
Až na to, že Česi nenosia ponožky v sandáloch ani na jeseň v Tatrách. Vlastná skúsenosť.
To kde je napísané, že tí ľudia sa nemôžu nakaziť? Vakcína má chrániť cca na 90% pred vážnymi následkami, nič viac. Logické je, že ak sa vakcinovaný pohybuje v prostredí plnom vírusov tak sa nakazí ale priebeh ochorenia by mal byť u veľkej väčšiny mierny, pretože od začiatku má protilátky ktoré nákazu dokážu udržať na uzde.
Pretože tá smrtnosť na koronu ktorú všetci prezentujú je vypočítaná presne ako som napísal podľa definície smrtnosti : počet doteraz mŕtvych podelený počtom doteraz uzatvorených prípadov. Jedz kašu od rána do večera.
To čo píše nejaký degeš nesedí s oficiálnym významom slova smrtnosť. To čo píše on “smrtnosť 0,1% z počtu postihnutých” nie je smrtnosť ale aktuálny stav k danému dátumu a tak, ako to napísal on, to dokáže napísať iba momentálne postihnutý človek rozumu mdlého. Normálne vybavený človek napíše: doteraz zomrelo 0,1% z počtu postihnutých.
Tá Tvoja definícia platí iba v prípade ak už je po funuse a všetci buď zomreli alebo sa vyliečili. Ak je situácia vo vývoji (exponenciálny nárast začal okolo 20 mája a minimálne 90% prípadov z tých 60 000 sa nakazilo až po 20 máji) tak je jasné, že mnohí z nich ešte zomrú a platí to čo som písal vyššie. Končím, nemám platené za vyučovanie.
Ja viem čo pojem smrtnosť znamená a aj to ako sa počíta. SMRTNOSŤ = POČET MŔTVYCH / POČET UKONČENÝCH PRÍPADOV preložené: počet mŕtvych / počet mŕtvych + počet vyliečených. Iba neviem ako si ju dokázal vypočítať Ty keď absolútne nevieš koľko z tých 60 000 sa už vyliečilo. Prezradím Ti, že vzhľadom k vývoju situácie je to nejakých 5-6% (3-3,5 tisíc). A teraz už môžeš spočítať približnú smrtnosť. Pohybuje sa na celosvetovej úrovni niekde medzi 2-2,5% ale to sú iba naozaj veľmi predbežné údaje z ktorých zatiaľ nič nemôžeš považovať za sväté.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/TK_Co…
Tu nájdeš posledné zverejnené počty denne prijatých v grafe a mne to odhadom vychádza asi 46 000-47 000 hospitalizovaných (približne 170-175 denne) pri počte nakazených cca 777 000 (PCR + AG testy) čo je asi 6% z nakazených a presne sedí s údajmi z iných krajín ktoré udávajú 6-7% hospitalizovaných z počtu nakazených.
Takže ešte raz. Čo je to smrtnosť a ako sa počíta?
Práveže ja som sa učil a študoval a na základe toho viem, že to čo Ty nazývaš smrtnosť je pekná ujovina. Ale to by si musel ešte hodne kaše zjesť aby si pochopil, že trepeš hlúposti.
Vysvetlíš mi čo je to smrtnosť a ako sa počíta?
Odporúčame