Katalánsko vs Národní třída 1989
Pre mňa napríklad aj možnosť voľby slušného zamestnania so slušným platom, prislúchajúce ku vzdelaniu. Ďalej potrebná zdravotná starostlivosť a liečba pre všetkých, užší výber vysokých škôl, aby mali absolventi uplatnenie v praxi, zisky podnikov išli štátu a nie súkromným majiteľom, ktorí ich len lacno prevzali do správy, oni už nevedia, čo s peniazmi a štátu chýbajú........ V menších mestách sa napriek dobrému vzdelaniu i praxi nedostaneš do dobrej práce, tá je len pre známych a rodinných príslušníkov, lebo jej je málo. Menší podnikatelia tu krachujú, lebo ľudia málo zarábajú, nemôžu veľa míňať. Ak si vážne chorý a nemáš známeho politika, alebo veľký balík peňazí na úplatok, k adekvátnej liečbe sa nedostaneš...
Je toho veľa, ale zbytočné mi je to písať, Ty žiješ v iných podmienkach, sýty hladnému neverí. Viem, že niektorí sa majú teraz oveľa lepšie, ale je ich menej, ako tých, čo sa majú horšie. Nebudem sa s Tebou hádať, ani s nikým, každý máme svoje skúsenosti,