"Myslím si, že je snaha istých skupín aj takýmto spôsobom začať s liberálnym výplachom mozgov cez teológov.
Preto je taký tlak na diskreditáciu generálneho biskupa a dozorcu." No toto si presne a správne vystihla, Devanka! Je to smutné, naši mnohí farári dlhé roky nelichotivo hovorili o komunistoch. Teraz si sami svojou zapredanosťou Západu, ješitnosťou, túžbou po moci a sláve rozkladajú cirkev. Zdá sa mi, že ECAV je už v horšom duchovnom stave, ako za tých "zlých" komunistov. Veľmi si vážim aj generálneho biskupa, aj gener. dozorcu, škoda, že neboli prísnejší a ráznejší. Na jednej strane nie som rada, že médiá dávajú priestor len týmto liberálom, na druhej sme viacerí skonštatovali, že aspoň vieme, koho nemáme voliť do vyšších funkcií. Takto sa nám predstavujú aj tí, ktorých by sme ináč nepoznali.

