Česi prehrali v riadnom hracom čase 1 zápas , a už ich niekto chce dlhodobo odstaviť z elitnej skupiny.
Podľa takého kritéria by museli v minulosti zmiznúť napr. aj Rusi po Petrohrade 2000 ( v Soči 2014 tiež nič moc ). Aj USA viackrát totálne vybuchli ( aj tentokrát ). No na veľmoci ( nielen hokejové ) sa asi používa odlišné merítko. Od roku 1996 mali iba Švedi viac umiestení v prvej trojke ako Česi ( z vrcholných podujatí ). ZOH v Nagane či Salt Lake City aj Slovákom jasne ukázali o čom je športová diplomacia.
V Riu 2016 nemohla napr. štartovať Sablíková ani po arbitráži . Ale kopa iných športovcov bez čo len priemernej výkonnosti tam bolo. Na OH už vyše 15 rokov nepúšťajú našich špičkových vodných slalomárov ( lebo len jeden z každej krajiny môže štartovať ). Prečo to neplatí aj v iných športoch ( stolný tenis, plávanie, gymnastika atď, atď... ?)

