R.I.P. , bol to sympatický politik ( nebolo veľa takých )
R.I.P. , bol to sympatický politik ( nebolo veľa takých )
Krásny , ale veľmi neobjektívny šport. Už v Bratislave nám rozhodcovia
ukázali , že my laici tomu vôbec nerozumieme, a dnes v noci v Bostone
v tom zase pokračovali. Aj keď uznávam, že napr. v Bratislave poškodená
Kuchvalská si to tentokrát pokazila sama.
Inač našej Nicole blahoželám k stabilnému výkonu, a držím palce vo voľnej jazde.
V tej nabitej konkurencii sa zatiaľ držala statočne. Federica s Lukášom detto gratulácia.
Najznámejším poctivcom , ktorý si po rokoch DRINY mohol začať vo veľkom užívať
bol u nás Alexander R. Jeho vtedajší výrok, vyše 20 rokov starý, úspešne parafrázujú
ďalší a ďalší WORKOHOLICI. Napr. aj Jozef M. sa v minulosti sťažoval do kamery ( aj spolu
s vtedajšou manželkou Dianou ), že nemá čas ( pre robotu ) ani na obed zájsť. Máme národ
pracantov, ktorí najprv aspoň sto rokov tvrdo dreli , a až teraz konečne ( posledných pár
desaťročí ) si začali užívať život v smotánke.
Škoda, že sa neušlo miesto aj ďalším. Minimálne tam patria aj Masný, Pivarník, Jurkemik a Gögh.
To Ste , ale teda urobili ´´perfektný´´ rozbor hokejového zápasu. Peter Nagy
by Vám určite zaspieval : ´´choďte sa biť trochu nabok ................´
Zlodeji sú všade . Práveže mňa okradli na Ramble ešte na začiatku 90s, ale súhlasím je to parádna ulica ( skôr bulvár ), a preto som sa tam ešte niekoľkokrát vrátil. Na konci 90s pri mojej druhej návšteve však už v neďalekom prístave nekotvila verná kópia slávnej ´´Santa Marie´´, ktorá medzitým vraj zhorela.
Abbey Road ? V Londýne je najmenej 100 zaujímavejších ulíc. Z pohľadu ´´Chrobákov´´ však samozrejme kultové miesto . Ak Ste ich fanúšikom dosť sa hodí aj Mathew Street v Liverpoole.
Na ulici ´´Via della Conciliazione´´ sme si v takmer 40 stupňovej horúčave kúpili fľašu obyčajnej vody ktorú predávali za NEKRESŤANSKÉ CENY.
Champs-Élysées ? Príliš ´´posh´´ a neosobné.
Na Wall Street som nikdy nebol lebo, ´´Money never sleeps´´ a ja až toľko nemám. Preto som nebol ani na Broadway, to by som isto chodil hladný sem a tam , sem a tam.
Hollywood Boulevard v LA ma tiež neláka, avšak napr. v uliciach San Francisca by som si rád zajazdil autom v štýle Pištu McQueena.
Gustávovi H. už isto u historikov ostane to , že bude celkovo hodnotený ako
záporný politik ( napriek niektorým kladom, ktoré určite aj mal ). Chyboval to je jasné,
avšak dokážete si predstaviť, žeby sa po Sovietskej invázií dostal na čelo UV niekto iný,
napr. politici typu Vladimíra M. a jemu podobní ? Každému , kto sa neocitol v danom
historickom okamžiku, a na danom mieste, sa spoza klávesnice ľahko kritizuje a analyzuje.
Rád by som sa dozvedel od viacerých diskutujúcich ako presne by sa zachovali oni, a s AKÝM
VÝSLEDKOM. Ja sa priznám za seba, že vôbec netuším ako by ma okolnosti donútili konať.
Či by som dokázal rozlíšiť čo je menšie a čo väčšie zlo . A verte, že by som si chcel
pri odchode SKUTOČNE ÚPRIMNE zaspievať : ´´Neublížil som nikomu z Vás.......´´. Utópia.
Značka TESLA vstúpila na naše trhy už najmenej pred 56 rokmi ( Tesla Liptovský Hrádok, Tesla Stropkov, Tesla Orava ) a v Čechách dokonca ešte skôr ( Tesla Rožnov pod Radhoštěm ).
Za socíku tí, ktorí si mysleli, že napr. Sony či Phillips nikdy nevyrobili žiadny závadný výrobok, a nevedeli o tom, kto bol Nikola T., tak si dokonca robili srandu z toho, čo slovo ´´Tesla´´ vlastne znamená.
Samozrejme , že Amíci mali inú spoločnosť , pomenovanú po srbskom fyzikovi, ktorý sa v rokoch 1936 až 1937 nejaký čas zdržiaval vo vtedajšom Československu , a dávno predtým v USA spolupracoval aj s Edisonom ( no dobré vraj spolu nevychádzali )
Mohli Ste v článku zverejniť všetky mená, pretože som sa tu, ale ani na českých
serveroch nedočítal či do Siene Slávy zaradili všetkých slovenských majstrov
Európy z roku 1976.
Je pravdepodobné, že napr. Marián Masný zo známych dôvodov ASI
osobne neprišiel, ale dúfam, že ho zaradili. Tak isto tam patrí dokonca
aj dnešný poslanec Dušan G., a samozrejme tiež Koloman Gögh hoci
len in memoriám.
P.S. to boli kedysi krásne futbalové časy, keď reprezentácia krajiny mala
vždy prednosť pred klubovými povinnosťami. Nostalgia ma chytila .....
To je dôsledok politiky dávno ´´pred Merkelovou´´, posledných 15 rokov sú atentátnici
prevažne z radov potomkov prisťahovalcov z tretích krajín. Avšak dôsledky dnešnej
NEKONTROLOVANEJ MASÍVNEJ migrácie do Európy môžu byť za niekoľko rokov ešte STOKRÁT
horšie ako je to teraz. Veď zvyčajne tzv. ´´spiace bunky´´ dokážu čakať aj celé roky. Čiže výsledok
politiky Angely M. sa ešte len prejaví ( ó tak veľmi rád by som sa mýlil ).
Od politikov , ale aj od moslimov ( tých, ktorí odsudzujú násilie zatiaľ počúvame
po podobných útokoch vždy iba frázy. Ale kde sú činy ?
Ja necítim žiadnu nenávisť voči moslimom globálne. Avšak , už od júla 2005
čakám kedy sa tí UMIERNENÍ A SLUŠNÍ MOSLIMOVIA zomknú a začnú organizovať
aktívny vlastný DÔRAZNÝ , hoci len ideologický boj proti teroristom z vlastných
radov. Lebo my, v ich očiach tzv. neveriaci nemáme dostatočný pud sebazáchovy.
Napr. v UK po útokoch v Londýne , radikálny moslimský duchovný vodca chválil
zločincov, a naďalej kázal v mešite, a Briti neurobili okamžité rázne kroky napr.
s vyhostením z krajiny ( alebo so zatknutím ), dokonca mu na sociálnych dávkach
vyplácali nehorázne sumy. A iný britský duchovný sa vyjadril, že ´´ Aj keď júlové
atentáty v Londýne neschválil, pretože pri nich zomreli nevinní ľudia, trval na tom,
že ak by o útokoch vedel vopred, políciu by neupozornil pretože Islam zakazuje
udať moslima polícii.
Niektoré vízie Erica Arthura Blaira sa naplnili hoci ešte nie v r.1984, ale až
o ďalších 20 rokov neskôr . Denne sme všetci monitorovaní ( napr. stačí sa
prejsť po ulici a všade sú kamery alebo cez mobil až na Floride vedia kde sa
práve nachádzate), a skúste naplno povedať resp. napísať svoj kritický názor
( napr. proti nejakej skupine ľudí alebo proti jednotlivcovi, ktorého správanie sa
Vám nepáči ) a hneď budete obvinení zo xenofóbie, rasizmu, neznášanlivosti a pod.)
No a dianie v takej KĽDR sa až nápadne podoba na Orwellov svet aj v ďalších
aspektoch.
Zaujímavé, že v roku 2004 ( aj vždy predtým) sa obávali pracovníkov zo SR alebo ČR, až tak , že pracovný trh pre nás zavreli na 7 rokov.
A dnes ?
Nemecké firmy , domáce ale aj tie ,ktoré majú dcérske spoločnosti po celom svete
/ aj u nás /, robia masovo reorganizačné kroky výsledkom, ktorých nie sú ľudia , ale iba zisk.
Sám som prišiel o mnohých kolegov, ktorým jednoducho zrušili pracovné miesta. A pre koho budú vyrábať ? Nezamestnaní budú mať nižšiu kúpnu silu.
Cestujete pravidelne autobusom ? Ak áno tak mate možnosť vidieť
poloprázdne vozidla ( najmä na odľahlých tratiach, kde musia prepravcovia
poskytujúci služby vo verejnom záujme jazdiť bez ohľadu na počet cestujúcich /.
Nafta sa spotrebuje , ale tržby nie sú dostatočné. Ak by VUC neuhrádzali stratu
tak veľa menších miest a dedín by bolo odrezaných od sveta pre tých , ktorí
nemajú auto / dôchodcovia, nezamestnaní, ľudia s nízkym príjmom a pod. /
A komerčné busy ? Spýtajte sa tých čo sa na to dali, ako sa im darí v dnešných
ekonomických podmienkach na Slovensku. Nafta samozrejme nie je jediný náklad.
Prevádzka autobusu by stála veľa , aj keby jazdil na vzduch.
Dokonca aj z lukratívnej linky Nitra – Bratislava, Regiojet svojimi dumpingovými
cenami urobil stratovú aj pre ostatných dopravcov.
Len som reagoval na Váš výraz o tom ako si ´´dopravcovia mastia vrecká´´.
Súhlas s tým , že každý by mal mať právo na ochranu súkromia. Neznášam to ako sa správa bulvár, avšak výška odškodného je neprimeraná. Mimochodom v puritánskej krajine by si väčšie
odškodné zaslúžil ten jeho bývalý ´´kamarát´´, ktorý určite utrpel vyššiu morálnu škodu. Plus by mal žiadať uhradenie nákladov na rozšírenie priestorov vo vlastnom dome, keďže sa teraz určite nevojde do žiadnych dverí.
Blahoželám! Viem, že už chcela skončiť, ale napriek tomu dúfam, že vydrží do ZOH. Patrí do absolútnej svetovej špičky.
Mafiáni si vybavujú účty väčšinou medzi sebou, teroristi útočia často
zámerne aj na nevinných.
Trhovište ? Prechádzať tade autom nie je žiadna sranda, niektorí chodci majú pocit , že im patrí všetko ( vrátane asfaltu na ceste ).
Avšak ´´tzv. sociálne slabší´´ volili SMER práve preto, lebo politika doterajšej vlády nahrávala
ľudom, ktorí nikde ( a nikdy ) nepracujú na úkor tých, ktorí skoro ráno vstavajú do práce.
A pokiaľ som si po voľbách všimol tak doterajší predseda vlády bol dosť smutný aj preto, že sa KDH do parlamentu nedostalo.
Som presvedčený , že nielen v okolí Michaloviec, ale aj na celom Slovensku,
behá po dedinách množstvo talentov, ktoré nemá kto podchytiť (žiaľ tak to
bolo vždy aj predtým ).
Avšak masívne nákupy problematických ( minimálne povahou ) hráčov zo zahraničia
v ´´superslovenskej´´ futbalovej lige neustávajú.
McEnroe bol vraj najväčší tenisový talent histórie. Možno áno. Avšak, veľmi dobre sa pamätám
ako John vyvádzal na dvorci ( urážky a hádky s rozhodcami , nervové výlevy, nešportové
správanie sa na kurte aj mimo neho, atď. ). Preto je trochu nemiestne jeho vyjadrenie
o jáčaní tenistky , ktorá to robí v zápale boja ( podobne to robila aj bývala svetová jednotka
Monika S., ktorú zvykli rozhodcovia dokonca aj upozorniť , že ma byť tichšie ). Ale je to v pravidlách ?
Hlučné sú aj iné tenistky ( a tiež aj tenisti ).
A pokiaľ ide o to, či o zákaze ( od 1. Januára 2016 ) vedela alebo nie, tak si myslím , že iba obyčajný
hlupák by vedomé riskoval. Na záver chcem povedať , že je jasne , že Mária chybovala, a trest musí
dostať, avšak vzhľadom k okolnostiam ( Meldonium bolo počas AO iba 3 týždne na zozname ) by mal
byť primeraný, a nie likvidačný.
Odporúčame