Nuž...dnes som videl v TV deda. Teda nie môjho, starca. Dal som si ho do prehliadača: o sedem rokom mladší. Nuž, asi ma resuscitovať...to by chcelo odborníčku.
Čo tak oživiť padlého slimáka? Či ako si mi ho nazvala? Zošúvereného mäkkýša?
Nuž...dnes som videl v TV deda. Teda nie môjho, starca. Dal som si ho do prehliadača: o sedem rokom mladší. Nuž, asi ma resuscitovať...to by chcelo odborníčku.
Čo tak oživiť padlého slimáka? Či ako si mi ho nazvala? Zošúvereného mäkkýša?
Čo, drahá? Túžiš po mne?
Aha...jasné, mám preklep. Verím, že som ti tým neubral z libida.
Nie je to vtipné...iba slaboduché, mdlé.
Chcel som len naznačiť, že nemám s náboženstvami nič spoločné.
Nie som ideologicky vyhranený, iba mám pocit.
Oprava: keby...Je to tak nasmerované.
Som ateista, materialista.
Nenapadlo mi hneď. Nekonečný príbeh, rozprávka bez konca...nič nové, nie je to blbosť.
No a? Tak nebude "kolektívna imunita". Toto nie je variola, nič sa nedeje. A kedy aj ľudstvo vykapalo...tiež by sa nič strašné nestalo.
To mi tiež napadlo, celkom reálny scenár.
Čo to trepeš? Čo je "nové"? Nadávať po zápase je stratégia? Simulovanie je staré ako ľudstvo samé. Ale Kiki zrovna nie je protagonistkou simulovania.
Čo je? Zasa ťa zasiahol orgazmuššš ako blesk z jasného neba? Len tak? Pridaj zvuk, video...
Teraz som ja nedopovedal. Popravili tých, ktorí opatrenia neurobili? A dokončím svoje "účinkovanie" (lebo toto nie je moja téma). Tie bláboly "vedecky dokázané" sú sprosté frázy. To by museli existovať porovnávacie štúdie, čo v prípade akýchsi "masiek" netreba spomínať ani v delíriu. Rozostupy...2m? To kto a ako zistil? Nie 187 cm? Alebo 219 cm? V poriadku, obmedziť lietanie kvapôčiek, nemasírovať si navzájom jazykom mandle, netlačiť sa na seba. Nič "vedecky dokázané"...nič exaktné.
Ja mám iba medicínsky nadhľad, v epidémiách som laik ako všetci (okrem asi troch). Nie som gynekológ fušujúci do oftalmológie. Karanténa je stáročiami, empiricky overené opatrenie. Fungovala tuším aj v SR. Ostatné sú iba odhady, predpoklady, domnienky, úvahy, názory.
No a podrezávať si žily aby som nebodaj "neschytal šumienku"...je podľa mňa choré.
Tie opatrenia by som ja osobne veľmi nezosobňoval - bez ohľadu na to, kto ich robí. Boli prípady absencie "opatrení"...a tisícky mŕtvych. Popravili dotyčných? Mám na mysli aktuálny rok.
To ale nie je jednoznačne tupé. Tupé je napr. "je také, aké je"...To má **** náboj, hĺbku a šírku "jak môj oná"...
Zle som napísal prvý odsek. Nie "keďže" - ale ak. Nedá sa odseparovať jadro...nie je možná izolácia. Kvalita filtra pri dýchaní nie je daná...tak je irelevantná.
Nepotrebujem zdroje. Keďže zdroj nákazy nie je možné lokalizovať...prevencia je veľmi sporná. Rúško môže byť z trička, nohavičiek, bombarďákov, z vložky, absorpčného kompresu, z najlepších materiálov.
Vzdialenosti...to je o ničom. Hustota na veľkú plochu (grupácia) - to niečo robí. Separácia podľa veku - nezmysel.
Ak sa nemýlim, jediné dokázateľne účinné opatrenie pri epidémiách je karanténa. V prípade difúznej nákazy ni je možná.
Akési nešpecifikované "rúška", vzdialenosti odhadom...umývanie rúk - nikto nevie ako to je či nie je zmysluplné.
Prepálené opatrenia versus škody...to sa len ukáže.
Odporúčame