89. deň: Z Ukrajiny utieklo už 6,5 milióna ľudí. Útok v Desne si vyžiadal 87 obetí
Zazil si to? Ja ano. A pamatam si, ze problem bolo vsetko - zimne topanky, tenisky na leto, tricka s kratkym rukavom aj zimne bundy, na auto sa cakalo nekonecno, na pracku (funkcnu, nie tatranat 246) stali rady. Podniky nedmohli vyrabat, lebo dodavatelsky retazec neexistoval. Ver mi, toto by si nechcel. Liter benzinu stal 8 korun, v case, ked priemerna mzda bola 2400korun. Napriek rastucej cene ropy si dnes mozes toho benzinu kupit 2x tolko ako vtedy. Za elektriku sme platili 531 korun - dom. Dnes platime 32 EUR. To vsetko preto, ze narodnym sportom bolo co najrychlejsie zdrhnut z prace. Vitazi boli doma uz o druhej. Dovody boli rozne. Nizka motivaciai. Ziadny postup. Praca nedavala zmysel, lebo sa vyrabal nepredajny tovar. Ten system sa neuzivil a skrachoval. A skrachoval by znova. Rusko zije len preto, lebo predava nerastne suroviny. Vyrobit nevedia nic. A uz vobec sa neda hovorit o nejakej efektivite vyroby. Cohokolvel co sa vyraba pod ruskym managementom. Konec. Fajka zhasla.