Bolo to CSSR a skrachovalo. Mena nebola konvertibilna. Neboli sme schopni nakupovat surviny za svetove ceny ani produkovat konkurencieschopny tovar v takom mnozstve aby sme jeho predajom na svetovych trhoch ziskali dostatok prostriedkov na uspokojenie potrieb domaceho obyvatelstva. Len na armadu islo mozno viac ako 10% HDP.


