Jj. Putinov režim je čistý fašizmus.
Jj. Putinov režim je čistý fašizmus.
Podľa seba súdim teba.
A vy si predstavujete boj za slobodu a nezávislosť od Moskvy ako? Toto nie je žiadna zástupná vojna. Je to vojna Ukrajincov, za ich záujmy. Chcú patriť do EÚ, tak ako sme to chceli aj my. A majú úplne rovnakú motiváciu. Chcú aby sa im zvýšila životná úroveň - aby sa mohli podielať na spoločnom trhu EÚ. Voľnom pohybe tovaru, pracovných síl a kapitálu. Len si spomente ako u nás vyzeralo v roku 1998 po Mečiarovi. Aj to ako sme chodili robiť do Česka, Nemecka, Rakúska... Spomente si aj na ten rozvoj po Mečiarovi a hlavne po roku 2004. Porovnajte si nás s Moldavskom.
Nie som hovorca a napísal som, že "prosím". Prosím našich zástupcov (sme zastupiteľská demokracia) aby konali v záujme svojich voličov. V celej Európe.
Vitazstvo Ukrajiny je nas eminentny zaujem. Dnes mozno povedat, ze primarny. Urci politicku kulturu v povojnovom svete a pomoze pochopit Rusom v ako metrixe ziju. Vlastne je vitazstvo Ukrajiny aj primarnym zaujmom Rusov. Pomoze im konecne opustit politicky stredovek a vstupit do modernej doby. Prijat zakladnu myslienku, ze prvotny je obcan a jeho potreby. Stat sluzi obcanovi. A zivot obcana ma nepomerne vyssiu cenu ako budovanie imperia zalozené na obetovaní zivotov vlastných obcanov. Zivoty obcanov je mozné nasadit len v obranných vojnách, ked sú ohrozované ich základné záujmy a práva.
To je to iste. Len blazni a Lev Nikolajevič Tolstoj si myslia, že Putin odtiahne domov sa. Tolstoj hlasal "neprotivlenie zlu nasiliem". Taka idealisticka ideologia co nefunguje. Hlavne nie na takych gaunerov ako je Putin.
Neviem v akom metrixe zijes ty, ale konfrontacia s Ruskom uz je tu.
Európa by mala rozbehnúť na plné obrátky obranný priemysel. Diskusie o tom, že kto čo zaplatí, si nechajme na časy po vojne. Dnes musíme fungovať efektívne a hlavne rýchlo v prospech Ukrajiny. Neriešme zbytočnosti prosím.
V prvom rade dodávajme na Ukrajinu všetko čo potrebujú. Zbrojný priemysel v Európe už mal bežať na 200%. Výroba húfnic u nás už mala akcelerovať exponenciálne. Kraus-Maffei Wegmann už mal vyrábať Leopardy ako párky. Viem, je to vela peňazí, ale nie je to ani promile z toho, čo nás bude stáť priama komfrontácia s Ruskom. ...a sú to zatial len peniaze, nie ľudské životy. A to ani nehovorím, že by na Ukrajinu mali vyraziť nejakí vojenskí dovolenkári! Konajme prosím. Pasivita je cesta do pekla.
Namiesto slubov a vymetania skladov, by mala cela Europa nastarovat obranny priemysel a dodavat na Ukrajinu zbrane ako o dusu. Bude to 1000 krat lacnejsie ako priama konfrontacia s Ruskom.
Socialistický tábor hospodársky skolaboval - skrachoval. Nebol schopný držat krok technologicky a ani nemohol živiť armády svojich krajín. Zhoršujúcu sa situáciu mala zachránit perestrojka. Nespokojnosť obyvateľstva mala ventilovať glasnosť. Podniky mal naučiť hospodáriť chozraščot. Ako to dpadlo vieme. Ja som vtedy žil.
Žiješ v chimérach studenej vojny a koloniálneho sveta. Záujmy každého štátu sa končia na jeho hraniciach. Aj záujmy Ruska. Môže sa snažiť presadiť svoju vôlu v zahraničí mierovými prostriedkami a konečné rozhodnutie o osude tej ktorej krajiny urobia jej občania. To je demokracia.
1,49 mld. je malá cena za to, že môžeme v Európe robiť to, čo chceme my a nie to, čo chce Putin. Keby sme mali bojovať proti Rusom my sami, to by bolo 1000x drahšie a stálo by to životy aj našich občanov.
Nikto ti nehovorí, že Ukrajincov zomiera menej. Lenže táto vojna, nie je ich voľba. Oni nemajú na výber. Rusi sa môžu zbaliť a ťahať do... ...mov. Preto sa nedá u Ukrajincov hovoriť o prekročení nejakej "únosnej miery" strát. Oni musia vydržať za každú cenu, keď nechcú skončiť presídlení na Sibíri.
To čo spomínaš je politika psychiatrie. Hlavne neodporovať bláznovi. Lenže týmto spôsobom urobíme z celého sveta rukojemníka pacienta. Takto svet nefunguje. Ani v blázninci pacienti neurčujú, kedy bude vizita!
A čo ti nesedí na tom čo povedala Merkelová?
Takže keby Ukrajinci nezabíjali Rusom generálov, tak by sa Rusi otočili a išli by domov. A bolo by po vojne. Tak nejako si to myslel? Dobrá sprostosť.
Čo je to LĽR? Niečo ako DSĽR?
Čo vás, proruských trolov, štartuje proti Ukrajincom?
Odporúčame