Výhody elektromobility sú enormné. Primárne nie však pre majiteľa, ale pre ekonomiku štátu, spoločnosť a životné prostredie. Odtiaľ plynie tá snaha urýchliť celý proces amotivovať ľudí k prechodu na ev. Nie každý má dostatočné vedomosti s fyziky aby to mohol kvalifikovane posúdiť. Čo sa týka automobiliek, tak za všetky problémy si môžu na 95% sami. 5% má na triku EÚ - legislatíva a hlavne nedostatočná podpora infraštruktúry. Jazdenie na elektrinu z verejných nabíjačiek je dnes násobne drahšie ako jazdenie na benzín. EÚ už dávno mala riešiť vydieranie ľudí nabíjacími kartami! Žiadne nabíjacie karty nemajú existovať, keď existujú bankové karty. Tie musia stačiť. A siete nabíjačiek majú medzi sebou súťažiť na voľnom trhu ako benzínové pumpy.

