Konečne dobrá správa: Zlato sa pri Detve ťažiť nebude
Pan bloger je asi zamestnancom EMEDu, ci pisal svoj blog na ich priamu objednavku... Na vine ze sa stalo, co sa stalo, si je vsak spolocnost na vine sama. Hovoril som o tejto veci s terajsim generalnym riaditelom, v case ked bol len ved.geologom v spolocnosti, a tato mala ste len zamer v lokalite tazit. Mal som dojem, ze si myslia ze prisli do Afriky, kde domorodcom ponuknu par koralkov, a tito budu od stastia vyskakovat. Namiesto aby sa pri vysvetlovani ludom sustredili na dve najpalcivejsie otazky a vysvetlili ich ludom : Ako je vyriesena detoxikacia vyrobneho odpadu od kyanidu a a co mienia dalej s tym odpadom robit v vzhladom na zivotne prostredie. Namiesto toho zacali celu vec zhlahcovat, poukazovanim, ze kyanidy su vsade okolo nas, napriklad i ako pridavok do jedlej soli.To je sice pravda, ale do kuch. soli pre zabranenie hrudkovania sa pridava ferokyanid draselny, ktory jedovaty vobec nie je. Takze len zavadzanie, namiesto hladania riesenia nic viac. Tak skoncili...