Obchodníci predávajú to čo Slováci kupujú a je jedno, kde je krajina pôvodu. Slovák predovšetkým pozerá na cenu, kvalita je až na druhom mieste a tak uprednostní dovoz pred domácou produkciou , pretože je lacnejší. Celé je to len populistický , politický humbug. Na tie kvalitné potraviny aké sa predávajú napr.v Rakúsku väčšina Slovákov proste nemá.a obchod sa podľa toho riadi.

