Druhý najnebezpečnejší Slovák v ríši sa narodil pred dvesto rokmi
Maďari boli v tom čase v konflikte s cárskym Ruskom a tak samozrejme neradi videli takéto trendy. Ich politika bola taká aká bola ale osamostatnenie Slovenska v tom čase neriešili ešte ani samotní Slováci, ten národ sa vtedy ešte formoval. Nie je mi známe, že by už v 19 storočí chceli samostatný slovenský štát. Národnostný tlak bol nesporne veľký ale že by len kvôli slovenčine vyhadzovali hromadne zo škôl tak neviem. pokiaľ l ide o ten panslavizmus ani všetci Slováci ho nemusia a to ani dnes. Aj dnes cestujeme oveľa viacej na Západ ako do Ruska.