hovadina, strielajuci vobec nemusel vediet, ze striela na civilne lietadlo
vieme, ze lietadlo reportoval spotter - ten mohol byt kludne nejaky dedincan , ktory nerozozna cajku od an-26, tiez vieme, ze bolo polooblacno - posadka BUKu nemusela mat ani vizualny kontakt s MH17, spotter len reportoval azimut, posadka v buku nastavila radar, aby videli ciel a bum


