rusi to mali leasnute od ILFC (Irsko), ktorych neskor kupil AerCap (Holandsko)
rusi to mali leasnute od ILFC (Irsko), ktorych neskor kupil AerCap (Holandsko)
celkom zaujimavo vyzera byt oddeleny tailcone s apu (uplny chvost lietadla) od nasledujucej chvostovej casti
prakticky je to za rear pressure bulkhead cisty "rez"
takze zle opraveny tailstrike je myslim stale dost pravdepodobny
vid
Japan Airlines Flight 123
China Airlines Flight 611
takto to lietadlo vyzeralo v maji 2015. rusi su na udrzbu skutocne puntickari, ako tu uz stihol poznamenat jeden kremlobot
si sa v clanku nedocital ani tretej vety, ze kremlobot ?
po vzore bliakania rusofilnej uderky pri MH17:
PRECO NEZVEREJNIA ZAZNAMY CIERNYCH SKRINIEK A KOMUNIKACIE S VEZOU? CO TAJA?
:)))))
tak urciteeeeee
z 1156+ A321 spadli zatial 3
cela rodina A320 pozostava asi z 6200 lietadiel a pristavaju alebo vzlietaju niekde vo svete kazdych 2 a pol sekundy
vyvinutym pre transport burana
kdepak soudruzi udelali chybu . . .
kto letel akymkolvek ruskym vnutrostatnym spojom vie, ze technicky stav lietadiel a zdravotny stav pilotov je verejnym tajomstvom, o ktorom beznym cestujucim nezostava nic ine len sarkasticky vtipkovat
po prihovore kapitana sa casto napriklad tipuje, na kolko promile to znelo, pripadne sa skonstatuje, ze vie aspon este hovorit
azijsky ttip :))
kde pisali? na aeronete, alebo ac24, ci zjes aj vlek?
to ma este daleko od lietadla, ked to este nikto nevidel vo vzduchu
a motory to ma francuzsko-americke
mimochodom : peking , soul a tokyo su blizko k dohode o najvacsej zone volneho obchodu.
Ad1 - preco by som mal vysvetlovat co je tailstrike? ty nevies, co to je? no tak si to nasiel. tiez som nevysvetlil, co je direct law, alternate law, alebo som napriklad nerozoberal OEI ceiling (o ktorom tiez pisem)
Ad2 - v com tailstrike dynasty 20 rokov pred nehodou vyvracia moznost, ze zle opraveny tailstrike 14 rokov pred nehodou sposobil roztrhnutie lietadla ?
Ad3 - nachylnost na tailstrike je podmienena aj konstrukciou lietadla, hlavne ale sposobom akym sa pristava a vzlieta - napriklad tento EI-ETJ mal zavazany tailstrike v kahire 2001 pretoze, sa lietadlo vychylilo z horizontalnej a vertikalnej "glideslope" (hledej smudlo!) a pilot musel vyrazne korigovat. ze tym trpia hlavne zapadne lietadla je len tvoj vymysel.
ved aj na tom satelitnom snimku (inak, preco nie rusky satelit :) su oznacene trosky aj vo vacsej vzdialenosti. doteraz ale nebolo jasne ako daleko od seba dopadli dva hlavne kusy lietadla - chvost a zvysok trupu
chvostova cast a trup su na satelitnych snimkoch vzdialene cca 200m
Ad1 - preco by som mal vysvetlovat co je tailstrike? ty nevies, co to je? no tak si to nasiel. tiez som nevysvetlil, co je direct law, alternate law, alebo som napriklad nerozoberal OEI ceiling (o ktorom tiez pisem)
Ad2 - v com tailstrike dynasty 20 rokov pred nehodou vyvracia moznost, ze zle opraveny tailstrike 14 rokov pred nehodou sposobil roztrhnutie lietadla ?
Ad3 - nachylnost na tailstrike je podmienena aj konstrukciou lietadla, hlavne ale sposobom akym sa pristava a vzlieta - napriklad tento EI-ETJ mal zavazany tailstrike v kahire 2001 pretoze, sa lietadlo vychylilo z horizontalnej a vertikalnej "glideslope" (hledej smudlo!) a pilot musel vyrazne korigovat. ze tym trpia hlavne zapadne lietadla je len tvoj vymysel.
odlomenie chvostovej casti lietadla by mohlo byt sposobene nedostatocnou opravou po tailstrike-u v kahire 2001, o ktorom sa pise, ze "a/c suffered a hard tail-strike on landing causing a serious damage"
nedostatocna oprava tailstrike-u takto sposobila zrutenie cinskeho dynasty611 tiez z cestovnej hladiny
.
.
lenze potom tu mame niekolko informacii o problemoch s motorom a egyptania tvrdia, ze sa piloti stazovali na pristroje.
aj ked je pravda, ze a321 by nemal problem nudzovo pristat s jednym motorom, zhasnutie jedneho motora v takejto vyske nie je ziadna sranda - piloti by museli okamzite zahajit klesanie do vysky, ktoru pred letom pocitaju napriklad zo vzletovej zataze. aj tak je ale nepravdepodobne, ze by klesali rychlejsie ako 2000fpm.
ak su ale pravdive informacie o nefunkcnych pristrojoch, je dost mozne, ze piloti museli prejst na direct law (alebo alternate law) - kedze sam autopilot nemal potrebne info na riadenie lietadla a nasledne doslo k ludskej chybe ako pri AFR447
neviem odkial mate to klesanie na 1500m
pisalo sa o sklesani o 1500m - to su pristupne data z ads-b prijimacov FR - spravy od tohto lietadla prijimali pocas jeho letu 3 prijimace
Odporúčame