medzinarodne tribunaly OSN vznikaju pod clankom 41 z kapitoly 7 Charty :
medzinarodne tribunaly OSN vznikaju pod clankom 41 z kapitoly 7 Charty :
samozrejme, ze je.
Stankeho nezmyselna redukcia na "napadnutie statu inym statom" je cira manipulacia. ICTY vznikol tiez pod kapitolou 7 a sudeni boli jednotlivci, nie staty.
v prvom rade, ide o urcenie zostrelenia MH17 ako aktu podliehajucemu kapitole 7 :
Bezpečnostná rada určí, či ide o ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo o útočný čin a odporučí, alebo rozhodne, aké opatrenia sa majú robiť podľa článkov 41 a 42, aby bol zachovaný medzinárodný mier a bezpečnosť.
a medzi opatreniami je navrh na zriadenie trestneho tribunalu
napriklad ICTY ma v uvode svojho statutu :
Having been established by the Security Council acting under Chapter VII of the Charter of the United
Nations, the International Tribunal for the Prosecution of Persons Responsible for Serious Violations of
International Humanitarian Law Committed in the Territory of the Former Yugoslavia since 1991 shall function in accordance with the provisions of
the present Statute.
staci sa pozriet na 3GPP doporucenia, ktore som linkoval nizsie
nehladiac na AGC , maximalne vyziarene vykony su 33 dBm pre klasicke GSM a 23 dBm pre LTE
sarlatanski konspiratori by si mali vsimnut, ze novsia technologia pouziva vdaka sofistikovanejsej modulacii nizsi vykon
manipulacie a lzi - to je taktika ruskych trollov
pravda je taka, ze vsetky medzinarodne trestne tribunaly pod zastitou OSN vznikaju pod kapitolou 7 Charty. Napriklad aj tieto :
ICTY - International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia
ICTR - International Criminal Tribunal for Rwanda
STL - Special Tribunal for Lebanon
uvidime, ci sa naozaj Rusi zhodia vetom, pretoze je jasne, ze trestny tribunal pod zastitou OSN nie je jedinou moznostou a vysetrujuce krajiny su velmi odhodlane vinnikov potrestat.
Aj ked este na nikoho neukazuju prstom, malajzijsky premier hovori, ze ma "velmi jasny obraz" o tom co sa stalo a spravi vsetko pre to, aby vinnici boli potrestani.
narozdiel od RT , BBC nevlastni vlada
Ruska vlada ---> RT ---> Sputnik
a to sa este ten hlas ruska musel premenovat na SputnikNews aby ta propaganda nebola taka okata...
v piatok gorbacovova Novaya Gazeta priniesla rozsiahlu analyzu tragedie MH17 s konstatovanim, ze BUK pre separatistov prisiel z Ruska podporeny svedectvami separatistov, ci uz "dostojnikov alebo beznych vojakov" - cast "Откуда прибыл «Бук»"
je to jedno z najobsirnejsich zhrnuti ohladom MH17 vobec :
a pre LTE : 3GPP TS 36.101
LTE; Evolved Universal Terrestrial Radio Access (E-UTRA);
User Equipment (UE) radio transmission and reception
(3GPP TS 36.101 version 10.3.0 Release 10)
vysetrovaci tim je medzinarodny, zdruzuje :
malajziu, ukrajinu, usa, rusko, uk, australiu a holandsko
a to ze ta "operator" nevedel odkazat na "normu" neznamena, ze neexistuje
je to konkretne 3GPP TS 45.005 - odkaz nizsie (stahuje sa vzdy posledna verzia)
blbost,
aj klasicke GSM obsahuje vela procedur bez interakcie uzivatela. handovere su zname, ale taky periodicky location update uz menej - timer t3212 maju operatori nastaveni rozne, ale je to presne ten moment, ked pocujete na prvy pohlad neodovodnenu aktivity mobilu napriklad v blizkych reproduktorov, ked vam len lezi na stole...
zopar ruskych medii este stale vytrvalo balancuje na ostrovcekoch slobody, ako napriklad novaya gazeta.
v piatok napriklad zverejnili rozsiahlu analyzu tragedie MH17 s informaciou, ze BUK pre separatistov prisiel z Ruska, co im potvrdilo niekolko bojovnikov - "dostojnikov aj beznych vojakov" :
Hlas Ruska pisal ?
Ich zber dat a prepocet bol dost kritizovany - krajinu rozdelili na 47 clusterov, kde sa pytali miestneho obyvatelstva, autorit, lekarov a studovali miestne noviny. Kritizovane bolo aj to, ze mohli duplicitne zaratavat jedno umrtie z viacerych zdrojov.
Zistili 302 nasilnych umrti a spatne prepocitali na obyvatelstvo v danych vzorkach a voila mame 601,000 umrti z dosledku nasilia.
porovnavat dojcenksu umrtnost jednotlivych krajin nie je take jednoduche - kazda krajina ma trochu ine pravidla na vypocet
znizovat umrtnost sa da velmi lahko, staci napriklad skrtnut zo statistiky porody pod 500g alebo stillbirthy (porody mrtveho plodu)
narozdiel od dat k prenosom HIV, ktore kontrolovala misia WHO, data k dojcenskej umrtnosti Kuby nikto kontrolovat nepotrebuje
a tiez tam nikto hufne nechodi rodit...
tipni si tonko!
vyskum ktorej krajiny prispel k vyvinutiu liekov, ktore Kuba na dosiahnutie tohto ciela pouziva v sulade s predpismi WHO (Nevirapine a Zidovudine) ?
Nadpis clanku je zavadzajuci, pretoze vytvara dojem, ze Kuba vyvinula akesi nove metody zabranujuce prenos HIV z matky na dieta, ale nie je to tak.
pozor pozor
"Cuba today became the first country in the world to receive validation from WHO that it has eliminated mother-to-child transmission of HIV and syphilis."
Kuba ako prva krajina ziskala overenie od WHO, ze uspesne eliminovala prenos na dieta.
Ide o to, ze program UNAIDS a WHO : "GLOBAL PLAN TOWARDS THE ELIMINATION OF NEW HIV INFECTIONS AMONG CHILDREN BY 2015 AND KEEPING THEIR MOTHERS ALIVE" je samozrejme v prvom rade zamerany na krajiny, ktore prenosom z matky na dieta vyrazne prispievaju k narastu infikovanych HIV.
WHO uspesnost tohoto programu posudzuje podla "Guidance on global processes and criteria for validation of elimination of mother-to-child transmission of HIV and syphilis".
Toto overenie alebo osvedcenie ziskala Kuba ako prva krajina na svete, to je pravda. Tomu predchadzala spojena pozorovacia misia niekolkych krajin na Kubu, ktora skumala progres, ktory Kuba spravila prave vdaka implementacii metod od WHO.
taketo vysledky maju vyspele krajiny uz skoro desat rokov. Kuba je len jedna z viacerych rozvojovych krajin, ktore s WHO spolupracovali na implementacii PMTCT a podarilo sa jej dosiahnut vyrazne znizenie prenosov na dieta.
to, ze PMTCT Guidelines od WHO nariaduju pouzivanie liekov ako je napriklad Nevirapine alebo Zidovudine, to uz vam miestni ani kubanski komunisti nepovedia . . .
Odporúčame