Slovensko patrí k najvyspelejším, preto musí pomáhať, tvrdí Cséfalvayová
1, Tí, čo sa dostali do Nemecka, nie sú žiadni UTEČENCI, pretože väčšinou pochádzajú z krajín kde im nič nehrozilo. Aj ten malý zvyšok zo Sýrie a Iraku bol v Turecku už mimo ohrozenia života. Každý, kto sa pohol z prvej mierovej krajiny, kam sa dostal, je EKONOMICKÝ ŠPEKULANT, a žiaľ väčšinou aj sociálny parazit pretože väčšina dosiaľ nepracuje a iba vyciciava sociálny systém, na ktorý sa skladajú pracujúci.
2, My sme od Európy nič nedostali zadarmo. Odovzdali sme svoj trh, dovolili sme likvidáciu svojej výroby, zrušili vlastnú menu. Každoročne prispievame miliardovým členským poplatkom a prispôsobujeme sa čoraz úchylnejším nápadom byrokratov.
Pár predražených fontán a chodníkov z Eurofondov to nevyváži.
Nie sme im nič dlžní. Ten spolok sa už vôbec nepodobá na to, kam sme vstupovali. Je načase odísť.