Hej, a v poslednej sekunde pred nárazom vyhadzovali pas z okna aby nezhorel v požiari.
Hej, a v poslednej sekunde pred nárazom vyhadzovali pas z okna aby nezhorel v požiari.
Netreba zabúdať, že kerosén mal, tak ako celé lietadlo, rýchlosť 900km/h. Aj na záberoch vidno, že spolu s troskami lietadla, ktoré mu razili cestu, vyletel z druhej strany budovy v podobe ohnivej gule. Myslím si, že väčšina paliva v skutočnosti zhorela v prvých okamihoch po náraze. Tá menšia časť, ktorá z nejakých dôvodov ostala v budove, podpálila kancelárie, ale predpokladám, že pomerne rýchlo zhorela. Na roztavenie meter hrubých nosníkov to stačiť nemohlo. Keby aj, budova bola tak predimenzovaná že by to s ňou nepohlo. A keby aj, tak by sa vrch mierne ohol, ale nespadla by celá budova odhora dole.
Netreba zabúdať na 3. Newtonov zákon. Ak padajúca vrchná časť pôsobila pri páde silou na podlažia pod ňou, rovnakou silou pôsobili spodné podlažia na ňu. Vrchná časť by sa musela boriť prinajmenšom rovnako rýchlo ako spodná. A skôr rýchlejšie, pretože konštrukcia mrakodrapu je v nižších častiach zosilnená (aby uniesla váhu horných podlaží).
Tento vývoj sa dal očakávať vzhľadom k rozhodnutiam ohľadom licencie ktoré padli po akvizícii firmou Oracle.
Je to síce smutné, ale open-source svet predstavuje nekonečnú dynamiku vzniku a zániku projektov, a na ich troskách vzniku nových projektov. To je taký malý život v skúmavke, ekosystém.
Väčšina programového kódu OpenOffice je dávno použitá v projekte LibreOffice. Zomrel kráľ, nech žije kráľ.
Predpokladajme, že to bola riadená demolícia kamuflovaná nárazom lietadiel.
Všetky riadené demolície majú centrálny bod riadenia. Aký by bol problém naprogramovať odpaľovacie zariadenie tak, aby sekvenciu začalo na ľubovoľnom poschodí, ktoré sa zadalo podľa miesta nárazu lietadla?
Navyše, aj keby bola sekvencia pevná od dohodnutého poschodia budúceho nárazu, dá sa to riešiť pomocou rádiomajákov. A div sa svete, skutočne sa ozývali rádioamatéri z NewYorku, že zachytávali vysielanie rádiomajákov v tej oblasti. Síce sa tým dosiaľ vysvetľovalo len to, ako by mohli pastieri kôz bezchybne trafiť s dopravným lietadlom pri rýchlosti 900km/h (nemohli, urobil to autopilot, čo je ďalší znak konšpirácie pretože ho musel niekto naprogramovať). Ale pokojne by mohla vysvetliť aj vertikálne trafenie správneho miesta v budove.
Anebo obojí - rádiomaják+autopilot zabezpečili že lietadlo v obrovskej rýchlosti vôbec trafilo, a detonátor odpálil budovu v príslušnej sekvencii podľa miesta nárazu lietadla.
Slovenské pôrodníctvo sa od čias socializmu takmer nikam nepohlo. Pásová výroba bez štipky ľudskosti, porušovanie zákona o zdravotnej starostlivosti, ignorovanie základných ľudských práv matky i dieťaťa, a mnoho prístupov je dokonca v rozpore s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (zákaz piť, rutinný klystír, rutinný oxytocín, rutinný nástrih hrádze, odnášanie zdravého dieťaťa preč od matky, časté cisárske rezy, atď atď). Česť výnimkám. Dlhodobo sa tejto skupine problémov venuje mesačník Dieťa.
Zásoba jedla na 10 dní je celkom bežná úroveň pripravenosti pre akúkoľvek pohromu. Pretože keď "to rachne", a je jedno či záplava, požiar, veľký výpadok elektriny/plynu alebo nepokoje v uliciach, tak v obchodoch bude iba bitka a masaker, pretože sa tam nahrnú tisíce tých, ktorí si naivne myslia, že tam ešte niečo nájdu. Nenájdu. Dnes už nikto nedrží zásoby, sklady sú "na kolesách". Keď príde rabovanie, regále budú prázdne za 10 minút.
3-10 dní je bežná doba, koľko môže trvať obnovenie základného poriadku a zásobovania zo strany štátu. Dovtedy je každý odkázaný na seba!
Takisto voda. My sme na tom s vodou pomerne dobre, ale mať zásobu na 3 dni je takisto úplne normálne. Bez vody neprežije nik!
Tie odporúčania nemeckej vlády mi nepripadajú ako príprava na vonkajšiu hrozbu, ale skôr na občianske nepokoje, možno občiansku vojnu.
Útokov na cirkev bude pribúdať. Slniečkári sa nikdy nevedia zmieriť s tým, keď odmietate zľaviť zo svojho postoja a princípov.
Zbytočný demagogický článok bez informačnej hodnoty. Čo nového sme sa dozvedeli? Že v Maďarsku bude referendum? To sme už vedeli.
Tie bludy o "pomoci" a "humánnosti" už by si pisálkovia mohli konečne odpustiť keď už je nad slnko jasné, že migranti nestoja o žiadnu pomoc (preto ani nepodávajú žiadosť o azyl v prvej európskej krajine, ba dokonca sa takejto možnosti urputne vyhýbajú, viz Grécko). Dokonca, väčšina z nich prichádza z krajín kde oficiálne žiadna vojna nie je! Sú to v drvivej väčšine špekulanti, idú za ekonomickými výhodami v Nemecku, Rakúsku, Švédsku, a podľa toho treba s nimi aj naložiť.
Maďarský ľud má plné právo vyjadriť sa, či si nechajú od nevolených úradníkov v Bruseli diktovať, koho majú vo svojej krajine ubytovať, šatiť a živiť.
Pred každou ranou bol faraón varovaný a mal na výber - buď prepustí Izraelitov z otroctva, alebo bude krajina trpieť. A faraón si ako hlupák vždy vybral druhú možnosť.
Ono sa nám neoplatí už teraz. Eurofondy sú podľa mňa len korupčný nástroj a len málo slúžia na zvýšenie našej kvality života alebo konkurencieschopnosti.
Pozri sa, ako končia. Prípady sú z ČR no nikto snáď nie je taký naivný aby si myslel, že u nás je to lepšie.
Ak ide Ukraine len o "plánované cvičenie", načo vyhlasuje bojovú pohotovosť? Podľa mňa tým len potvrdil, že skutočne má agresívne úmysly.
Niečo mi uniklo? Zrušili článok Ústavy o slobode slova?
O čom títo samozvanci točia?
Veď ak rečník poruší zákon, môžu ho zatknúť, obviniť, usvedčiť a odsúdiť. Ale vopred zakazovať niekomu verejne vystupovať, to sme kde?
V zimnom polroku máme všetci nedostatok vitamínu D, pretože v našej zemepisnej polohe slnečné lúče dopadajú príliš šikmo a neumožňujú tvorbu vitamínu D v koži. Z bežnej stravy nie je možné získať dostatok (kto má každý deň rybu?). Deficit vitamínu D poškodzuje imunitu; nie náhodou chrípkové epidémie prichádzajú v tomto období.
V zimnom polroku treba vitamín D užívať vo forme doplnkov.
To, že sa šéf nejakej náboženskej organizácie samozvane tituluje ako zástupca Boha na Zemi, ešte neznamená, že ním je. A takisto to nič nevypovedá o (ne)existencii Boha.
Chcem len doplniť, že blahobyt nezávisí len od toho, koľko zarobíme, ale aj ako to minieme. Každým nákupom rozhodujeme, či sa budú mať lepšie Slováci, alebo niekto iný.
Už v prvých odstavcoch sa demaskuje neznalosť autora, keďže do článku o očkovaní splieta šarlach, proti ktorému sa nikdy masovo neočkovalo (keďže pokusná vakcína bola katastrofou).
Reči o šírení ochorenia neočkovanými a spomínať pritom čierny kašeľ je rovnako hlúpe. Každoročne sa ukáže, a to aj na Slovensku, že veľká väčšina chorých bola plne očkovaná. Výskyt čierneho kašľa začal výrazne rásť už v roku 2010, kedy o žiadnom citeľnom odmietaní očkovania ešte nemohlo byť reči.
Vec sa má tak, že vakcína má veľmi krátke trvanie účinku (cca 3-5 rokov) a NEchráni pred šírením nákazy. Akurát to dosiaľ nikoho nezaujímalo. Začalo sa to skúmať až potom, ako v USA, najzaočkovanejšej krajine sveta, vypukli epidémie čierneho kašľa, väčšie než pred zavedením očkovania, a ochoreli prevažne plne očkované deti!
Hovoriť o šírení ochorenia tými pár neočkovanými deťmi, keď väčšinu populácie tvoria dospelí s dávno vyprchaným účinkom vakcíny ktorú dostali naposledy ešte ako deti, to je čistá propaganda.
Odporúčame