pre Rusov sa nic nemeni - Rusi dostanu svoje prachy, a my sa ukrajincom na plyn pekne poskladame. ved nato mame.
pre Rusov sa nic nemeni - Rusi dostanu svoje prachy, a my sa ukrajincom na plyn pekne poskladame. ved nato mame.
"V piatok sa vyjednávači na ničom konkrétnom nedohodli a rokovania majú pokračovať v polovici apríla v Berlíne"
►v polovici aprila uz dva tyzdne nebudu napojeni na rusky plyn, tak o com sa chcu dohadovat, ci len skonstatuju fakty?
kolecko, titulka je: ukrajina-prestane-od-aprila-kupovat-plyn-z-ruska. este ani v clanku sa nepise o praci Rusov.
mne osobne ani nevadil ten nicnehovoriaci kiskov prejav posobiaci tak smutne komunisticky. ale, ked fico spomenul, ze moze uz ist o predvolebnu kampan, usudil som, ze ma pravdu. pretoze nic nepovedat a ukazat sa len kvoli podprahovemu vymyvaniu mozgov, nato musi byt clovek cvičený. a v kruhoch z ktorych vysiel, nerobi problem zvladnut tuto retoriku.
a urcite si nepostrehol clanok v tomto denniku z 18.3.2015, tzn.pred styrmi dnami: rusko-uvazuje-ze-kyjevu-poskytne-zlavu-na-plyn
pre antona10: vies vobec o tom, ze Ukrajina ma tretie najvacsie zasoby bridlicoveho plynu na svete? tak nech si ho tazia a budu sebestacni. vynosnejsie je asi stavat mur, alebo zabijat vlastnych obyvatelov na organy.
tono, a toto si cital? ► http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/349…
anton, to naschval pises pravy opak toho, co sa uz deje? Rusi vedia, ze EU su rukojemnikom americi, tak sa davno zariadila, a ty sa teraz zobudis a napises pravy opak?
tomu ani sam nemozes verit, milos. ktory podnikatel umyselne poskodi dojnu kravu?
aj Rusi chcu odoberat plyn z EU, lebo je lacnejsi
co, keby si autor clanku najprv prestudoval skutocnosti, aby sa vyhol slovicku "vraj": "Putin vraj"
toto su pre mna relevantne skutocnosti, a nie bludy nejakeho pisalka, co ani nevie, kde sa krym nachadza
Alexander Solženicyn – úryvok z knihy Rusko v rozpade ► O Kryme
Daj Boh Ukrajine úspech v samostatnom rozvoji!Ten je však už dnes zaťažený najmä neúmerným rozšírením sa Ukrajiny o oblasti,ktoré až do Lenina nikdy Ukrajinou neboli.Týka sa to dvoch doneckých oblastí, Melitopol – Cherson – Odesa a Krymu. (Chruščovov dar – to bolo minimálne nezodpovedné,no dnešné prisvojenie si Sevastopoľa,to je – ani nie tak kvôli ruským stratám,ako skôr na základe právnych dokumentov – štátna lúpež).
Koľko Rusov prijalo s rozhorčením a zdesením túto podlosť – odovzdanie Krymu Ukrajine do 24 hodín,keď ani v najmenšom neprotestovala Jeľcinova úpadková diplomacia. Zakaždým, keď šlo o Krym,nasledovala zrada. Akou je dnes bezpodmienečné odovzdanie Sevastopoľa, klenotu ruských vojenských vymožeností, bez akýchkoľvek ďalších politických krokov.Je to síce zločin našej volenej vlády – ale ani my,občania, sme nevzdorovali. A po dlhý nastávajúci čas budú sa s tým musieť nové a nové generácie jednoducho zmieriť.
z histórie ►
Text časti záveru „Krymskej konferencie“, ktorú spojenci - W. Churchill, F. D. Roosevelt a J. V. Stalin podpísali 1.2.1945: "Našim neochvejným cieľom je zničenie ukrajinského nacizmu a zaistenie garancie, aby Ukrajina už nikdy viac nebola schopná porušiť mier. Sme rozhodnutí odzbrojiť a rozpustiť všeukrajinské ozbrojené sily, dostať pod kontrolu všetok ukrajinský priemysel, ktorý by mohol byť zneužitý pre vojenskú výrobu. Každý zločinec musí byť spravodlivo a rýchle potrestaný. Z povrchu Zeme musia zmiznúť nacistické strany, nacistické zákony, organizácie a inštitúcie. Je treba odstrániť akýkoľvek nacistický vplyv zo spoločenských inštitúcií, z kultúrneho a ekonomického života ukrajinského ľudu a súčasne prijať také opatrenia, ktoré zaistia mier a bezpečnosť v budúcnosti. Len vtedy, keď vykoreníme nacizmus, bude nádej na dôstojnú existenciu Ukrajiny."
Niekedy býva pravda o svete mnohovrstevná, takže správy zo sveta o svete. ako príklad, kde sa stotožňujem s autorom, dám Babického, putinovho nepriatela. o "kauze " krym povedal: "ja nevnimam pripojenie krymu k rusku ako obnovu zssr, prave naopak, ako pokracovanie rozpadu zssr. sovietsky režim vytvoril podivné, neprirodzené a historicky nepodložené hranice, rozdelil územia na rôzne oblasti a republiky, ktoré boli vyslovene umelé. az teraz sa vsetko pomaly vracia na svoje miesta, a proces rozpadu komunistickej hydry bude pokračovat.
Společnost GfK Ukraine, což je německá sociologická služba, nikoliv ruská, před pár týdny zveřejnila reprezentativní výzkum, že kolem 93 % obyvatel Krymu je spokojeno s připojením poloostrova k Rusku. Prostě chtějí žít v tomto státě. 93 % !
Odporúčame