No, tak napriklad, vies o tom, ze otazky ktore idu do referenda sa pred referendom posudzuje, ci je mozne taketo referendum vyisat? Uz v tomto stadiu je mozne referendum jednoducho stopnut. Pozri sa, co vsetko nemoze byt v SR predmetom referenda. Napriklad ludske prava a co ta mozno prekvapi DANE. A vies preco? Pretoze hned na druhy den, kedy bybolo mozne o daniach vyhlasit referendum, by sa pravicovi populististi predhanali vo vypisovani referenda s otazkou: Ste za to, aby sa neplatili ziadne dane? A co jenajlepsie, taketo referendum sa nesmie uskutocnit preto, ze ludia by si odsuhlasili, ze ziadne dane sa platit nebudu, cim by uvhrli spolocnost do anarchie a napokon do obcianskej vojny. Takze ono to s ludom a jeho pravami je tak ako s malymi detmi. Mozes ich mat rad ale musis na ne davat pozor, aby neprevrhli salku caju na stole. V pripade ludu je to ale o nieco horsie, lebo ked nan nebudes davat pozor, tak si v nestrazenej chvili odhryzne tri prsty na pravej ruke.


