Ono by sa oplatilo chapat o com rozpravas. Tu sa predsa nehovori o tom, ze by niekto mal alebonemal respektovat rozhodnutie ludi. Ide len o to, kto by to rozhodnutie mal odobrit a spracovat. Referenda maju PORADNY charakter. Takze otazkou sa ti, ktorych si volil poradia s narodom, co maju robit a napokon rozhodnu. Ale je potrebne vediet, ze demokracia je PARLAMENTNA. Vlada sa moze skladat napriklad z clenov, z ktorch ani jeden nemusel byt priamo voleny vo volbach, teda nemusia byt vobec navyberani z poslancov. Vsimni si, ze existuju vladne navrhy zakonov, parlamentne navrhy zakonov, ale vzdy ich odsuhlasuje parlament.Vlada tieto zakony nemoze len tak navrhnut a automaticky vydat ako platne. A preto ak sa maju zapracovat vysledky referenda do zakonov a praktickeho zivota, nie je to vlada, ktora o tom moze rozhodnut ale parlament. To je vsetko.


