"nenasledovať tých, ktorí si s chladnosťou, ba až nenávisťou v srdciach, rezervujú pre seba nemeckú identitu a chcú iných vylúčiť, vyplynulo z kancelárkiných slov." - No ako si niekto moze predstavovat ze pod pojmom Nemec by sa mali chapat nemci a nie syrcania, afganci, turci, a k tomu cernosi, cinania, mongolci a eskimaci. Ta starena abslutne zosalela.

