Stále viac firiem podniká načierno
Spekulanti, ktori si chcu len prilepsit, stratia sami motivaciu, lebo ked to naozaj nepotrebuju, tak naco by si poziciavali. Kedze to nebudu peniaze, ktore sa dnes len tak rozdavaju, ale ludia ich budu vracat, nebude treba vyberat tieto peniaze prostrednictvom dani a odvodov, tie sa budu moct znizit. Takze ludia, ktori nikdy nic od systemu nebudu chciet, budu mat nizsie dane a odvody, ti, ktori pomoc potrebuju, ju dostanu, ale nie zadarmo, ked sa im zacne darit lepsie, tak ju postupne budu vracat. Ako? Napriklad tak, ze sa od ich prijmu odpocita zivotne minimum a zo zbytku budu musiet splatit povedzme 20% a to az dovtedy, kym nesplatia vsetko to co im stat pozical. 20% nie je natolko demotivujucich, aby nemali dovod zacat znova pracovat.