To je v poriadku to co pises. Problem je ale niekde inde. Ludia nevyvijaju snahu aby sa setrilo a aby sa minali peniaze statu ucelne. Ide iba o jedno, aby oni nemuseli zaplatit ziadne. Inak povedane: Ak by kazdy zaplatil dane tak ako ma, ziadne by sa nemuseli zvysovat, naopak danove sadzby by mohli klesnut. Ak by sa prestalo rozkradat, mohli by klesnut este viac, s tym suhlasim. Dam teraz jeden priklad z ineho sudka:
Teraz platime nezamestnanym podporu v nezamestnanosti a platime kdeake socialne davky, ktore su zneuzivane. Staci jedina uprava a vsetko sa zmeni: Nech su tieto davky bezurocne pozicky - si nezamestnany? Ok, stat ti pozicia peniaze, aby si prezil dovtedy, kym si najdes inu pracu - pozicia ti kolko budes chciet, do urciteho stropu, ktorym je davka aku by si dostaval v sucastnosti, ale v okamihu, ked zacnes zarabat, tak tieto peniaze postupne vratis. Aka je vyhoda? Ten, kto tieto davky skutocne potrebuje, ich dostane, a ked sa dostane zo zlej sitacie, vrati ich.


