Štát prikáže firmám, aby zdvihli platy
My tu rozpravame o tom, ze je zla distirbucia HDP, ktory sa prilis posuva do formy zisku podnikatelov na ukor miezd zamestnancov. Nerozpravame sa tu len o zivnostnikovi, ktory zamestnava svojho synovca. My sa tu rozpravame napriklad aj o bankach, ktore maju zisky radovo v stovkach milionov eur. Maju ich zamestnanci mzdy na urovni zamestnancov v nemecku? Nemaju banky z coho zvysit im mzdy? Telekomunikacny sektor je dalsi, petrochemicky priemysel atd. Potom sa zvysi aj kupyschopnost domaceho obyvatelstva a potom aj podnikatelia, ktorych prijmy su viazane na domacu kupyschopnost budu moct mat vyssie prijmy a budu moct zvysit zamestnanost, a mzdy. Alebo si myslis, ze ked mame produktivitu prace, ktora sa priblizuje k produktivite vo vyspeklych krajinach a je niekde na 75 - 80%, ze stale existuje nejaky dovod na to, aby sme tu mali mzdy na urovni 20% v porovnani s vyspelymi krajinami? Mimochodom, vcera som videl vykvitnute fialky... to len tak na okraj...