Lipšic s Kollárom chcú ratovať štát aj 10 % daňou pre firmy
Ale ved to su len bohapuste dristy nasich pravicovych tiezpolitikov, ktori nevedia co maju robit. Konsolidacia verejnych financii predsa pokracuje, doslo k znizovaniu deficitov verejnych financii, akurat je problem so zvysovanim statneho dlhu, ale je samozrejme, ze ked je stat financovany deficitne, tak tento dlh bude stupat. To, ze sa stat rozhodol znizit tempo konsolidacie verejnych financii neznamena ziadnu rezignaciu. A kricat spoza kricka, ze ja by som to robil lepsie, je sice legitimne, ale rovnako smiesne, ako ked hovori o ekonomike alebo o hocicom inom napriklad pan Figel... No a k tomu znizeniu dani na 10%, ma pan Kollar dojem, ze ked takto znizime dane, tak nam sem pridu dalasie firmy, ktore nam tu budu platit dane? Nie nepridu, vsetky vlke firmy, ktore to sem pritiahne, budu ziadat danove prazdniny a stimuly, ale tie, ktore tu uz dane platia, tak tie budu automaticky platit o polovicu menej ako doteraz. To asi skonsoliduje nase verejne financie ze? Bohapuste sprostosti...