poistné za štátnych poistencov do systému je zhruba vo výške 40% sumy dobrovolne nezamestnaneho... su to sumy nasobne nižšie ako platí za zamestnanca bežný zamestnávateľ... a navyše ani to si štát neplní a je najvacsim dlžníkom socialnej a zdravotnej poistovne... lebo na to nema peniaze... ale na populisticke zvysovanie hotovostných dávok do ruk voličov peniaze nájde, pretože to je viditeľné a citeľné...

