Dochodky sa maju zvysovat vsetky rovnako o pevnu sumu. K tomuto zaveru sme dospeli viaceri, ktori sledujeme dochodkove platby v roznych kategoriach dochodcov od pobabranej dochodkovej reformy navrhnutej Kanikom, Chrenom, Svejnom, (mozno nejakym podielom aj Beblavym), Kolesarovou, Lendackym, s prispevkami poradcov Svetovej banky a pozehnanej parlamentnym vyborom na cele s Brockom.
Percentualne zvysovanie ci uz je odvodene od rastu cien a miezd, iba rastu miezd alebo iba rastu cien je vzdy nespravodlive. "Spravodlivost" pre stanovenie vysky dochodkov je zohladnena pri jeho vymeriavani. Vsimnite si prosim, ze spravodlivost je v úvodzovkách. Tuto pofidernu (pochybnu) spravodlivost narusili reformatori dôchodkového systemu uplne primitivnym vzorcom pre vypocet davok a absurdnym vymedzenim obdobia pre vypocet priemerného osobného bodu, ktorym parametrom sa ta "spravodlivost" do vzorca zabudovala.

