Nuz prave ste ju mozno odstartovali. Patri Vam za to vdaka a uznanie.
Nuz prave ste ju mozno odstartovali. Patri Vam za to vdaka a uznanie.
Ano, ak sa budeme k tomu stavat tak cynicky a lahostajne ako Vy.
Keby sa bol udrzal Gorbacov ako predstavitel jednej zo svetovych mocnosti s jeho nazorom presadzovat GLASNOST, veci sa mohli vo svete vyvijat uplne inac. Ovela ludskejsie mohlo byt spolunazivanie vsetkych ludi, celeho ludstva. To by mu vsak nesmeli robit podrazy kriminalne zivly v radoch ruskych politikov. Svet k lepsiemu mozu zmenit iba moralni ludia ked budu vytvarat natlakove hnutia za zmeny veduce k sucasnemu celosvetovemu nekompromisnemu trestaniu kriminality. Internet k tomu poskytuje koordinacne prostriedky.
Analyzujeme situaciu, ze je tu na Slovensku 10 tisic milionarov. Je jasne, ze sa nimi nestali tak, ze si nasetrili tie miliony poctivou pracou. Treba zmenit Ustavu, aby Ustavni pravnici nemohli pozastavit aplikovanie Zakona o preukazovani povodu majetku navrhnuty stranou Smer a odhlasovany v parlamente a jeho zmeneny navrh navrhnuty poslankynou pani Remisovou. Myslim si, ze pre vsetkych tych milionarov by nemal byt problem preukazat povod aspon casti ich majetkov, ktore su bud vo forme financnej alebo v nemovitostiach. Tie casti, ktorych povod nepreukazu alebo ich ziskanie nebolo legalne sa bude aplikovat vyvlastnenie v prospech statu ci, cize v prospech vsetkych obcanov Slovenska. Podobne sa to ma urobit aj pri krateni dani a odvodov, teda ich doplatia vyvlastnenim potrebnej casti mjetkov na vyrovnanie podlznosti.
To nemoze byt realizovane tak, ze to niekto povie, ze Ferko nieco ukradol. K tomu su potrebni vylosovani inventurni uradnici, ktori vykonaju tieto kontroly vsade.
To fajcenie bolo rovnako nakladne pred rokom 1989 aj po nom. Treba samozrejme pocitat v aktualnych cenach, teda v pomere k aktualnym platom. Pocas vojenciny v sedemdesiatych rokoch nam vojakom to takto ako pocitate Vy to vypocitavali pocas 24 hodinovych spolocnych sluzieb dostojnici nefajciari.
Prestavam Vam rozumiet. Noze sa snazte to vysvetlovat jasnejsie. Ked sa niekomu zhabe co ukradol, tak to nie je spravne?
Nuz neviem, neviem ci mate pravdu. Mame skusenosti, ze pre bytovy dom uzatvarame zmluvy s SPP a ceny po dvoch rokoch skacu hore aj o 40 %.
Vo mne to vzbudzuje ine dojmy ci pocity. Jeho slova su suchym konstatovanim o zlom fungovani takehoto systemu = rezimu fungovania statu. Nepriamo poukazuje na to, ako koalicni partneri mozu naburavat aj dobre nastavene planovanie zo zistnych a populistickych dovodov.
Stat, teda obcania, chcu, aby bolo nakradnute vratene,
Len treba presadit zmenu Ustavy, aby Ustavny sud nemohol odmietat vysledky rozhodnuti sudov pochadzajuce z aplikacie parlamentom schvaleneho Zakona o preukazovani povodu majetku.
O to ide vacsine obcanov v sucasnosti. Kolki budu z tych 10 tisic milionarov na Slovensku, ktori vedia bez problemov preukazat povod tych milionov?
Aaaa... mame tu noveho agitatora, propagatora a obhajcu tohoto amoralneho, diabolskeho, protiludoveho systemu=rezimu, v ktorom su spekulanstvo, mamonarstvo, podnikanie v hazarde, vykradanie odvodov na zdravotnictvo, zisky bank, ktore su vlastne prostriedkom tunelovania v nich ulozenych penazi aj chudobnych ludi, hazard s peniazmi na dochodkove zabezpecenie ked sa tieto "investuju" na kapitalovych trhoch a aj tzv. investovanie do nemovitosti povazuju za normalne pracovne postupy. (takato charakteristika mi vysla z precitania aj iných prispevkov autora).
Cize Galko nechtiac nepriamo poukazal na zlociny kapitalizmu na Slovensku. Sialene vysoke rozdiely v prijmoch pracujucich a papalasov.
Vam takyto sef vojenskej kontrarozviedky ako Balciar vyhovuje? Ten mal zrejme vzdy najvyssiu prioritu nahanat peniaze a majetky pre seba a ochrana narodnej bezpecnosti bola az na druhom mieste ako prostriedok ako ich nahrabat maximum.
Ako sa chovaju a co su zac nasi politici mozme vidiet aj z tohoto videa https://gloria.tv/post/r9DyjjSPjUkX3tVaGmKgU…
Ale maju 5 tisicove platy.
Treba hladat novu garnituru politikov v odbornych kruhoch vo vyskumnych instituciach, v priemysle, v cirkvach, privolat naspat na Slovensko tych, ktori emigrovali zo Slovenska po roku 1989 z dovodu, ze sa nevedeli zmierit s moralkou vacsiny ludi v politike. Cest vynimkam.
Pretoze to bolo ukradnute nam vsetkym obcanom alebo budovane zo zdierania nas vsetkych obcanov.
Ale ono vlastne lepsie po 1989 roku nebolo. Mlady uradnik v banke pri beznej konverzacii pokial cakame na vystup z tlaciarne konstatuje, ze mat deti sa neoplati. To clovek pochybuje a prestava verit vlastnym usiam. Ked vidi Vas udiv, pokracuje a vysvetluje, ze musel brat hypoteku, rodinne pridavky su smiesne nizke, a ze stary otec mu rozpraval ako oni ked boli mladi mali dost pri zakladani rodiny z bezurocnej mladomanzelskej pozicky, pretoze byt dostali od podniku a na zariadenie bytu im ta mladomanzelska pozicka stacila. Vedel aj o bonusoch, ktore stary rodicia dostali po narodeni ich deti (2+4+4 tisic znamenalo, ze jedna tretina bola odpustena).
Nerastne prirodne bohatstvo v celom svete by malo patrit vsetkym obyvatelom zemegule. Cize je to dalsia anomalia vo vyvoji ludskej spolocnosti.
Pokial vie preukazat odkial na ne mal zdroje, teda ich povod, nevadi to nikomu. Lenze je jasne, ze musel byt velmi setrny clovek alebo v minulosti dedit, aby to vedel. Poctivou robotou pri starostiach o rodinu sa takyto majetok v podstate neda nadobudnut.
Tych hornych desattisic, ako sa im hovori, sa scvrkne na necelu tisicku ak sa to poriadne preveri.
Nie, taky sa nenajde. Vacsina chce, aby neboli ani bezdomovci ani miliardari resp. milionari.
Odporúčame