Trapne a detinske co tu robite. Vy nie ste zodpovedny obcan, ktory chce hajit demokraciu, teda vladu nas, ludu.
Trapne a detinske co tu robite. Vy nie ste zodpovedny obcan, ktory chce hajit demokraciu, teda vladu nas, ludu.
Bol to tento John Swinton - (1829–1901) ?
Vy ste vtedy zili ked bol redaktorom tyzdenika Kulturny zivot? Ked to tak suverenne prehlasujete. Pamatam si ako sme cakali na kazde nove cislo a trpli co sa stane dalsi tyzden. Preto mal problemy (raz tusim vysli noviny aj s prazdnymi stranami), ze pisal podla Vas co dovolila a propagovala komunisticka strana?
Very well done. +++
Trochu to zjednodusujete. Tam je samozrejme viacej faktorov, ktore to ovplyvnuju. Je tam vysoka vzdelanostna uroven obyvatelstva, uz v rodine a v skole su vychovavani k obrovskej srdecnosti, dodrziavanie ludskych prav zabezpecuje, ze s kazdym je zaobchadzane rovnako. Ludia maju nefalsovane myslenie a su pokorni, ziju v prostredi najlepsom na zivot (aj Enstein a Chaplin tam zili radi), su vyskumy, ze aj dobre klimaticke podmienky vplyvaju na nizku kriminalitu, maju vacsinou dobre platene pracovne miesta, pomer najstarsej generacie nad 65 rokov neustale rastie.
System je nekritizovatelny? Ale maju referendami schvalovane zakony. Je skor na rade otazka ci je co kritizovat v tej miere ako u nas.
Je dost nasich ludi, ktori tam emigrovali alebo pracovali po 1989 roku. Tych by som poprosil, aby sa k teme vyjadrili.
Skor si myslim, ze elektronicka komunikacia je prostriedok na iny charakter revolucie. Najma ak sa rozbehne aj po inych prostriedkoch ako su tie kontrolovane ich vlastnikmi. To je vyzva pre mladych ludi, ktori su predsa len blizsie k ich sofistikovanemu vyuzivania, aby spojili svoje sily a odhalovali aj tych spiclov korporativnych vlastnikov. K tomu je sa treba zapodievat ilegalnou pracou na poli informacnych technologii. Tak som teda zvedavy ci tento prispevok tu zostane alebo bude nezelany.
Je otazne ci to neskomolili pri preklade nasinci.
Ano pan Ladislav Mnacko bol vynimocna osobnost. Svoje chyby z nadsenia dosiahnut zmenu pomerov, lepsi svet, priznaval a radikalne postupoval stale, aby ich ponapraval. Venoval sa mladezi, chodil medzi mladych ludi. V 1968 roku som bol priamym ucastnikom jeho stretnutia s mladymi studentmi ked s nimi besedoval a vysvetloval im ako sa da a co ponapravat v Prahe. Zial moc po par rokoch ho opat vyhnala do emigracie.
Kto? Oligarchovia urcite nie. Padnu az po dalsej revolucii. Lenze bez citania Oneskorenych reportazi ta revolucia je v nedohladne. Mladez uz nie je uvedomela. Teda ta, ktora neodisla do zahranicia.
Trosku bokom, ale len malinko. Preco ma Svajciarsko najnizsiu kriminalitu v celom svete? Jeden z desiatich uvadzanaych faktorov je, ze takmer vsetky zakony v Svajciarsku su bezne schvalovane samotnými obcanmi - co je naplno dokazany dovod v nom samotnom, ze neexistuje potom ani pochybnost, ze preco neexistuje ani ziadna otazka na priciny nedodrziavania zákonov. Vacsina väzneni su priblizne rok alebo menej. Naviac este KAZDY SUDCA JE VYBERANY AKO VOLBA NAJOBLUBENEJSIEHO. Namiesto kladenia dorazu na potrestanie, vaznice sa sustreduju na reintegraciu do komunity - ustiacu do silneho prepojenia komunity na redukciu kriminálnych aktivit a narast zodpovednejsich ludi.
Ako to suvisi s existenciou a porusovanim zasad pravneho statu?Nuz moj nazor je, ze pri takomto budovani a udrziavani pravneho statu je vsetko prehladnejsie, vsetci ludia poznaju v minulosti sa vyskytovane kriminalne ciny, aky druh ludi ma sklony ich pachat a co sa osvedcilo pri predchadzani tomu, aby ich pachali.Poznaju sa!
Sutazia s bankarmi a bankami.
Ano, cest vynimkam. Napríklad podnikova banka v Spanielsku v Mondragone.
Nezbadal som, ze diskusia k Vasim predoslym clankom s touto temou je uzatvorena. To co tu uvediem by sa asi viacej hodilo k casti III. Jeden exemplarny pripad : http://www.tvnoviny.sk/domace/1898837_satisf…
Co budeme robit my obycajni chudaci, aby sme tuto fiskalokraciu zlikvidovali? To predsa nemoze pokracovat stale. Ten pan Benč takmer urcite ochorel vplyvom stresov.
Citajte prosim https://fici.sme.sk/c/20473778/8-veci-ktore-…
C itat :"Po skončení funkčného obdobia prezidenta Michala Kováča prešli niektoré právomoci prezidenta na predsedu vlády Vladimíra Mečiara ako zastupujúceho prezidenta. Ten niekoľko hodín po ich nadobudnutí vyhlásil 3. marca 1998 amnestie, ktoré sa týkali zmareného referenda v roku 1997 a trestného činu únosu Kováča mladšieho.
Mečiar v článku VI nariadil, „aby sa nezačínalo, a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné stíhanie za trestné činy spáchané v súvislosti s oznámením o zavlečení Michala Kováča mladšieho do cudziny“. Ešte v ten istý deň boli amnestie vydané v Zbierke zákonov. Amnestie platili dlhých 19 rokov, vďaka nim tak nebolo zavlečenie Michala Kováča nikdy vyšetrené a nikto nebol odsúdený a potrestaný. Až v roku 2017 sa podarilo Mečiarove amnestie nadobro zrušiť."
To je mu vycitane, ze cez svojich kamaratov sudcov sudy neprehral. To je ta sudokracia. Samozrejme kazdy pripad je zvlastny.
Mne sa pacia sudy s porotami v USA, kde su vylosovani porotcovia z ludu. Sudca tam robi moderatora. To je demokracia.
Avsak aj podla Vasho nazoru, kedze Vas poznam z iných diskusii, to nam nezabezpeci sudokracia ale iba zmena pravidiel, teda, ze obcania budu naozaj zakonodarci. Moje navrhy poznate, ze ak sa to ma dosiahnut, musi sa nastolit ina tvorba zákonov vo frekventovane vykonávaných referendach o vsetkych vyznamnejsich zmenach. Zial vacsina ludi z mladej a strednej generacie, ktori by to vedeli zabezpecit cez moderne technicke prostriedky je pasivna a lahostajna k takymto aktivitam. Pri osobných rozhovoroch na dotaz ci si uvedomuju, ze nieco je zle alebo nespravne reaguju, ze ano, ale ze ako jednotlivci na tom nic nezmenia a preto ich to nezaujima. Pritom ak by ich to zaujimalo vacsinu, tak by sme fungovanie práva, spravodlivosť a rovnosť šancí mohli dosiahnut a porusovaniu týchto zasad zamedzit dennodennym zviditelnovanim vsetkych zlych, nespravnych a trestuhodných cinov vsetkych tych ludi, ktorých ste vymenovali.
Teda sudokraciu namiesto demokracie?
Jeden z mala poctivých postojov pravnikov je Odlišné stanovisko sudkyne Marianny Mochnáčovej vo veci bezpečnostných previerok sudcov a kandidátov na vymenovanie za sudcov, ktorej konci funkcne obdobie. Volajako sa to jej zvolanie ´QUO VADIS Ústavný súd Slovenskej republiky alebo parlamentná demokracia vs. SUDOKRACIA´ vytraca z pozornosti verejnosti.
Ide o bezpecnostne previerky sudcov (aj tych, ktori uz boli sudcami predtým ako sa stali sudcami Ustavneho sudu) . SUDOKRACIA namiesto demokracie, to tu serviruju pravnici denne a takmer nikto neprotestuje. Najma ti, ktori chcu kandidovat na ustavnych sudcov a aj jeden z pravnikov, ktory chce byt prezidentom a sudokraciu nam tu predvdzal 20 rokov a stale sa s tym dokonca chvali. Uhadnite o koho ide.
Odporúčame