Ano budu vyssie a dochodky poberane uz dlhsie v minulych rokoch nespravodlivo nizsie. Tymi vypoctami od buka do buka ( POMB, vynechavanie rastu cien) su starsi dochodcovia cim dalej tym viacej ukracovani a podstata ci principy priebezneho systemu su permanentne znesväcovane. Pre pochopenie o co ide je ucelnejsie porovnavat aktualny priemerny dôchodok na Slovensku (aj ked este poctivejsie by bolo analyzovat aspon rozne stupne vysky dochodkov, ktore su následkom dochodkovej reformy rozsiahle odlisne), nie dochodky s POMB 1.
Priemerny dochodok 2018 440€ valorizaciou stupne na 451,44. V clanku sa vsak uvadza narast dochodku pre POMB 1 z 533,14 na hodnotu 586€. Z narastu miezd ziskaju novi dochodcovia "valorizaciu" (586-533,14)/533,14 x 100= 9,91%, teda podstatne vyssiu ako je Ministerstvom sociálnych veci profanovana valorizacia 2.6¨%. Takto zaobalene cez POMB su valorizovane dochodky nastupujúcich dochodcov, ktorých je velmi vela z radov bývalých politikov a vysokých statnych uradnikov.


