8 % daň z poistenia
Taki sme, necitame to dovtedy dokial nas to priamo nepostihne.
Dostal som od poistovne kde mam poistenie motoroveho vozidla, ako PZP tak havarijne, postovu poukazku (platim havarijne stvrtrocne) a informaciu, ze dalsi rok bude stvrtrocna platba o 25% vyssia s poznamockou, ze je to vratane dane. Lenze dan je 8% ! Cize je uplne jasne, ze vyuzivaju tuto prilezitost navysit platby so zavedenim platenia dane nielen o tuto dan, ale aj naviac. V liste obsahujucom tieto informacie sucasne uvadzaju, ze "nastal vyrazny narast cien servisnych prac a nahradnych dielov pre motorove vozidla".
Skusat u starej poistky testovat viacerych agentov je asi neefektivne, o klientovi a jeho poistkach maju podla jeho ID z obcianskeho preukazu vsetky informacie, pravdepodobne aj z inych poistovni.
To z tychto navrhov neprijali do zakona nic? - http://www.iness.sk/sk/hromadna-pripomienka-…
& quot;oslobodiť od dane poistné na základe zmlúv uzavretých pred zavedením dane"