Nuz mate prinajmensom zvlastne predstavy o postaveni poslanca Slovenskej narodnej rady. Poslanec ma posluchat bezvyhradne predsedu strany, ktorej je clenom alebo za ktoru kandidoval? To je pre nas mnohych novinka.
"Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi." a "Za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v národnej rade alebo jej orgánoch poslanec podlieha len disciplinárnej právomoci národnej rady."
cl. 78 Ustavy - "poslanca nemožno ani disciplinárne stíhať, ani vziať ho do väzby bez súhlasu NRSR, možno však prejednať priestupok, o ktorom to ustanoví zákon, ak NRSR súhlas odoprie, trestné stíhanie alebo vzatie do väzby je počas trvanie poslaneckého mandátu vylúčené "
Dufajme, ze zatial sa tieto ustanovenia dodrziavaju, v opacnom pripade by sa nedalo tvrdit, ze zijeme v demokracii.

