Fico: Prezident ma oklamal niekoľkokrát
Pan Fico nechce, aby sa odpocuvalo. Ale mozno keby SIS intenzivnejsie odpocuvala vsetkych podozrivych a spravne reagovala, tak by bol prisne kriticky a poctivo pracujuci novinar aj so svojou snubenicou dnes zivi ludia pred svadbou. Predsa kto nic zle nekona nema sa co obavat odpocuvania!
Sklamal ma uz v nedavnej minulosti ked podal vyhlasenie, ze predsa v demokracii nemoze byt zrusene bankove tajomstvo a zverejnovane financne pohyby (vyhlasenie pravdepodone suviselo s kauzou Basternak). Necitujem presne jeho slova, ale ich zmysel. Ako chceme zabranit podvodom, danovym unikom, rozkradackam, korupcii, nelegalnemu ziskavaniu majetkov ak sa nezrusia bankove, obchodne, danove tajomstva a nezavedie povinnost zverejnovat vlastnictvo akehokolvek majetku (povedzme nad hodnotou 10 tisic €)? Na jednej strane pozitivne hodnoti, ako k pripadom Kisku pripravuje pre policiu spravu Financna sprava, na druhej strane hlasa Tajomstva. On tiez nemôže piť drahé francúzske víno a pritom kázať studňovú vodu.