Žiaci sú agresívni, šikanujú aj učiteľov
Keby ste boli doplnili Vas prispevok vetou, ze system spolocenskeho usporiadania je zly, aj rezim tohto statu, tak by sa to dalo chapat. No takto ste iba zdoraznili niektore negativa v systeme, ale Vase nepriamo podane riesenie vo vytke,ze ucitelia by sa nemali spravat ako ovce by viedlo iba k dalsim sudnym sporom podobnemu s pZarnajom, ale vcelku by sa nic vyznamne nezmenilo.
Podla skusenosti, ktore existuju so zriadovatelmi (starostami, primatormi, zupanmi) tym, ze tito dostali pravomoci rozhodovat o mnohych veciach v skolstve, prevazne to vyuzivaju na korupciu s hlasmi vo volbach pre seba a vsetko ostatne je vedlajsie a druhorade, tretorade,...
Skolsky system je potrebne opat centralizovat a prevziat mnohe osvedcene veci z cias socializmu, kore sa tykaju personalnej, vychovnovzdelavacej i mzdovej metodiky a v neposlednom rade i v planovacej oblasti potrieb vzdelavania. V skolach musi byt disciplina a az potom zaujmova cinnost. Rodicia v ZRPS maju preberat informacie a pocuvat.