Ale odkial by mal stat, teda my obcania, zobrat tych 130 milionov rocne, aby ich strcil do DSS-i ked nema ani na vyplacanie atualne vyplacanych dochodkovych davok a musi si peniaze poziciavat od komercnych bank? Nestaci nielen fond starobneho poistenia (rok 2015 deficit 1,26 miliardy €), ale ani rezervny a dalsie pridruzene zakladne fondy v SP (ak sa nevycerpaju na povodny ucel a preto sa presuvaju na vyplatu dochodkov) o com rozhoduje pravidelne Dozorna rada SP. Nestacia tak, ze chyba rocne aj pol miliardy. Cize stat (vsetci pracovne aktivni) potrebuje kryt tento deficit pol miliardy na dochodky a este bude stat platit dalsich 250 milionov rocne (nielen uroky ale aj istina) 30 rokov DSS-iam, ktore si odcerpaju stanovene percento za administrativu a mozu s inkasovanymi peniazmi investovat (aj ked len v konzervativnom fonde aj tak je tam vzhladom na 30 rocne obdobie pomerne znacne riziko).


