Na to ste ako prisli ? Co je to zakladny dochodok? S tymto pojmom sa stretavam prvykrat.
Na to ste ako prisli ? Co je to zakladny dochodok? S tymto pojmom sa stretavam prvykrat.
Smer rozputal korupciu ? A co to budovanie kapitalotvornej vrstvy za meciarizmu a rozdavanie toho co dovtedy patrilo vsetkym uzkej skupine nominantov HZDS. Spomente si na "historicky" prejav gaunera meciara v Zlatej Idke.
Takto vyzera dnes ta sloboda sirenia slova (informacii), ktoru sme ziskali po 1989 roku.
Na Matovica +3 mi nesiahajte. Prvi politici od prevratu, ktory otvorene ziadaju napravu toho co je nemoralne.
Velmi protispolocensky konstruovany nastroj je honba za ziskom pre uzku skupinu jednotlivcov. Spolocnost ako celok ma humannejsie ciele ako hromadenie majetkov a penazi u jednotlivcov a vacsina ludi ma k tymto humannejsim cielom vysoku motivaciu. Vid posledne vysledky volieb u nas, ked cca 43 % volicov preferovalo moralku a lavicovu socialnu politiku (KDH+Smer). Vase presvedcenie, ze tito ludia obhajovali rozkradacky je Vasim omylom.
Nuz aj ked je to takto, je to potom schovavanie niektorych prispevkov, aby sa mohli citat sirokou verejnostou.
Vy ste zili v mylnej predstave, ze niekto obhajoval rozkradacky ?
Rozhodne vsak nemozno suhlasit ani s pravicovym nazorom u nas, ze firma musi pracovat so ziskom. Myslim cistym ziskom, po odratani opodstatnenych nakladov na zabezpecenie jej existencie a buduceho predaja jej produktov alebo sluzieb.
Stale som tvrdil a tvrdim: 1. Je treba zaviest totalne sledovanie financnych tokov a zverejnovat ich, 2. je potrebne neustale preverovat povod majetkov, 3. je potrebne zrusit v Obchodnom zakonniku paragraf podla ktoreho je legalne davat a brat provizie, 4. Je potrebne zrusit obchodne a bankove tajomstvo.
Po prevrate vsetky tieto uvolnenia, utajenia a moznosti legalizovali u ulahcili rozkradanie verejnych financii.
Nuz ale momentalne je odrazu po nedeli vela diskusii "poskodenych". Pisem o tom v diskusii k clanku 'Radičová vedie štát, ktorý jej spôsobuje traumu, tvrdí Húska', kde sa aj mne stratil prispevok.
Ani k clanku 'Ľudia nevedia poriadne obhajovať vlastné záujmy ' uz nie je diskusia aj ked pocitadlo momentalne ukazuje 27 prispevkov.
A k clanku 'Žitňanská chce, aby rokovania Súdnej rady boli verejné' uz nie su momentalne pristupne ziadne prispevky.
Ale pocet prispevkov je ovela, ovela nizsi ako je momentalne pocitadlo (189). Neviem najst svoj prispevok.
Ked som napisal o ziskoch, do ktorych zdanovania sa nepustaju, myslel som na tie vyvazane zisky do danovych rajov.
Zivnostnici take vysoke prijmy nemaju ako sa to tu serviruje. Snad mozno ti remeselnici po stavbach, ktori robia 6 dni v tyzdni 12 hodin denne. Kto by zivnostnikov takto dobre platil, ked vsade na Slovensku je chudoba? Ina je zrejme kategoria novinarov, tlmocnikov, sudnych znalcov a podobnych profesii.
Preto sa obavam, ze pan Mihal to precenuje, ze tymto stupnu vyrazne prijmy do statnej pokladne. Skoro mi to pripada tak, ze tomu comu velmi dobre rozumie (bol spickovy poradca s dlhorocnou praxou na strankach www.porada.sk, ktore sa venuju najma uctovnictvu SZCO a malych firiem), tomu venuje prilisnu pozornost, pretoze tam moze suverenne dôvodit. Do zdanovania ziskov a majetkov sa spolu s p. Miklosom nepustaju, pretoze jeden tomu malo rozumie a druhy by poskodil sam sebe.
Ten priklad toho stankara je fakt realny ? Vsak to je prijem na urovni dobreho programatora juniora.
Oprava:Harabin nechce pustit moc a nadalej si chce uzivat tejto moci ked si sam sebe nadeluje peniaze.
Preco netlacite na vladu, aby zdanovala zisky a majetky a tak odlahcila strednej vrstve ?
Vy si uvedomujete, ze na tie Vami uvadzane naklady musi mat prijem z fakturovaneho predaja nim vyrobenych tovarov alebo poskytovanych sluzieb ? To nie su peniaze z dani obcanov ako su tie, ktore maju na kancelarie, teplo v nich, pocitace, atd. zamestnaci statnych, krajskych, mestkych a obecnych uradov ?
Odporúčame