nuž s tým historickým exkurzom by som to ako slovák nepreháňal ;o))))) pretože slovenska sa tam neobjavilo ani po boľševickej revolúcii ;o)))
a nečítaj si iba dejiny KS a robotníckeho hnutia ... pretože v tých iných dejinách je aj o tom, ako v júni 1917 bola vyhlásená zvrchovanosť ukrajiny, ktorá po boľševickom prevrate viedla k vyhláseniu nezávislosti štátu, ktorý existoval až do 1921, keď nahradila sovietska ukrajina vyhlásená ruskou červenou armádou (ktorá sa boľševicky tvárila internacionálne, ale keďže takmer všetky neruské regiony ruského impéria vyhlásili nezávislosť de jure reprezentovala iba ruské teritoria a ostatné neboľševické územia musela dobíjať... táto ukrajinská republika mala exilovú vládu až do nezávislosti ukrajiny 1992...

