áno je v tom irónia ale čiastočne odôvodnená typickou argumentáciou tých, ktorí broja proti očkovaniu.
pretože
--- na jednej strane hovoria, aké zdravotné riziká sú spojené s očkovaním a ja toto ich právo neberiem a išiel som do očkovania s týmto rizikom...
--- na druhej strane opatrenia a výsledky priebehu tejto vlny medzi krajinami s vysokou preočkovanosťou a nízkou sú viac ako výstižné (okej antivaxeri, ktorí uvádzajú štatistické údaje o tom, ako zomierajú očkovaní ľudia okamžite použijú argumenty o falšovaní štatistík ;o)
ak niekto urobí nebezpečnú vec v záujme toho, aby spoločnosť dosiahla lepšie výsledky je to niečo, čo si zaslúži obdiv a poďakovanie a určite nie nadávky a výčitky.
v tomto smere je racionálne jadro tej ironickej výhrady.


