Keby bol Fico v roku 2014 namiesto na prezidenta kandidoval na ústvného sudcu možno by ho kiska aj vymenoval (v parlamente by prešiel bez prekážok) .... teraz je zrejmé, že fico nie je správny kandidát, nie je právny a pravdepodobne ani svojprávny a zverovať takémuto človeku osud ústavy je dosť nebezpečné ...
Vzdanie sa kandidatúry by malo zmysel, keby kandidáti boli zvolení ... neboli a som zvedavý, že či bude stáť za svojim vzdaním sa FIco, aj keď Šefčovič vyhrá voľby ... to ukáže, či išlo o charakter alebo politikárčenie...
a mimochodom... kto prezumpoval vinu matoviča a kisku v priamom prenose pred tým než bolo začaté vyšetrovanie s použitím podkladov, ku ktorým nemohol legálnou cestou prísť? FIcove vyjadrenia boli minimálne rovnakým vyjadrením ako neskoršie Kiskove vyjadrenia
a mimochodom ... ak si Kiska nemohol ako majiteľ firmy platiť kampaň z firemných, prečo si FIco ako predseda vlády počas kampane nezobral dovolenku, ale naďalej za štátne vykonával funkciu premiéra?


