Únia zamestnávateľov: Ficova vláda zhoršila zákony pre podnikateľov
Akurát, že v krajinách o ktorých hovoríš majú odbory trošku iné právomoci. Hlavne neporovnávaj Slovensko s týmito krajinami. Ak sa chceš hrať na chytrého, keď si prečítaš nejaký článok a hneď usúdiš aký sme zaostalý, tak vedz že v takom Švédsku nie je minimálna mzda z dôvodu efektívnejšieho kolektívneho vyjednávania. Prepúšťanie v tejto krajine je omnoho zložitejšie než u nás, všetko totiž ide cez odbory. S Nemeckom máš pravdu len čiastočne. Minimálna mzda je stanovená len v niektorých odvetviach(tuším stavebníctvo a niektoré služby), zatiaľ čo inde nie je. Nuž a keď sme pri tom, z krajín kde majú zavedený inštitút minimálnej mzdy sme na tom veľmi dobre z pohľadu zamestnávateľov. Nejdem googliť tohtoročné štatistiky, nájdi si to sám. Porovnáva sa to miminálnou mzdou a HDP per capita. Asi Ťa prekvapí, že i také Turecko je na tom lepšie z pohľadu zamestnancov než naša strašne zhoršená Slovakia.