Prečo by vládni poslanci nemali vydať Fica na väzobné stíhanie.
Vládni poslanci, chcú svojím hlasovaním umožniť aspoň dočasné uväznenie Fica.
Problém tohto argumentu je, že Fico nie je občan ako každý iný. Nejde o to, kým bol, ale kým je – ako opozičný poslanec a líder strany zastupuje státisíce voličov. Vyšetrovacia väzba je počas prípravného konania dramatickým zásahom do slobody ešte v čase, keď na obvineného musíme nahliadať ako na nevinného. Lenže v prípade opozičného lídra je aj dramatickým a nezvratným obmedzením výkonu mandátu, ktorým nezastupuje len seba, ale státisíce svojich voličov.
Súčasne sme v situácii, keď nielen títo voliči, ale relevantná časť verejnosti vníma trestné stíhanie expremiéra ako mocenskú pomstu vládnej garnitúry.
Preto líder opozičného Smeru má byť stíhaný aj súdený, ale na slobode, nie vo väzbe.
Poslanci by mali byť zdržanliví už len vzhľadom na charakter skutkov, z ktorých je Fico obvinený.
"Bez krvavých očí ..."

