Bödör ide na slobodu. Súd hovorí o prieťahoch a zásahu do práva na osobnú slobodu
Ak je Bödör stelesnením všetkého zla čo bolo za vlády SMERu? Vyšetrovanie a trestné stíhanie jeho aktivít je skutkovo podložené a spoločensky nevyhnutné.
Na druhej strane, bol 1 a pol roka vo väzbe. Nie je fyzicky možné, aby v činnosti, ktorá mu je kladená za vinu, pokračoval. Takisto je nepredstaviteľné, že by za toho 1a 1/2 roka pri dodržaní procesných lehôt neboli alebo nemohli byť urobené všetky procesné úkony vyšetrovania, pri ktorých by čo i len teoreticky z jeho strany hrozilo ovplyvňovanie alebo marenie. Takže ani kolízne, ani preventívne dôvody väzby nemôžu existovať. Napriek tomu vyšetrovateľ a prokuratúra väzbu žiadajú. Vzhľadom k vyššie uvedenému je očividné, že to robia vo vedomí neexistencie zákonných dôvodov, čiste ako demonštráciu sily, ochoty kriviť právo a neochoty riadiť sa pri dosahovaní svojich politických cieľov akýmikoľvek pravidlami.
Ak je stelesnením tristných Smeráckych móresov, spôsob jeho stíhania je stelesnením neúcty k právu, svojvôle a primitivizmu...