Doteraz sa nikdy nestalo, aby najvyšší predstavitelia boli potrestaní a to ani v prípadoch tak veľkých zločinov, ako sa dopúšťala napríklad Dzurindová vláda, či už išlo o korupciu (kauza Gorila) alebo vypredávanie národného majetku do zahraničia.
Platil úzus, že prichádzajúca vláda netrestá a neprenasleduje členov vlády predchádzajúcej a ten sa dodržiaval, či už išlo o Mečiarovu garnitúru, alebo Dzurindovú, či Radičovej vládu. Matovič však otvoril Pandorinu skrinku a začal prenasledovať najvyšších predstaviteľov štátu predchádzajúcej vlády. Pre spoločnosť je každý očistný proces pozitívnym prínosom. Nie však pre ľudí, ktorí ho spustili, ak sa sami dopúšťajú trestnej činnosti.
Takéto tendencie sú viac ako nebezpečné. Je to smrtiace ohrozenie demokracie na Slovensku.
Dúfajme, že návšteva Pápeža na Slovensku otvorí oči súčasnej vláde?! Pre dobro a spravodlivosť...

