Seniori vyhrali bitku o vlaky zadarmo.
No, "PRAVDA" sa činí...
Seniori vyhrať bitku nemusia, však cestovanie zdarma vlakmi / čo schválil SMER ! / , platí iba /pre dôchodcov/ do 20% obsaditelnosti vlakov.
V skutočnosti, " NIE PRE VŠETKÝCH" !
Seniori vyhrali bitku o vlaky zadarmo.
No, "PRAVDA" sa činí...
Seniori vyhrať bitku nemusia, však cestovanie zdarma vlakmi / čo schválil SMER ! / , platí iba /pre dôchodcov/ do 20% obsaditelnosti vlakov.
V skutočnosti, " NIE PRE VŠETKÝCH" !
...a Baránek je "vyhulený".
Aj jeho stupídne názory.
Prosím redakciu "PRAVDA" aj všeobecne média, aby nezavádzali čitateľov.
nejedná sa o zrušenie vlakov ZADARMO PRE SENIOROV, ale dôchodcov. Do tejto kategórie "BEZPLATNE CESTOVANIE spadajú aj zdravotne ťažko postihnutí /ŤZP/ do 62 r.
Skutočnosť a realita je taká, že ani doteraz všetci dôchodcovia nemajú "ZDARMA VLAKY, ale iba 20 % obsaditelnosti vlaku študenti a dôchodcovia /študentom to pozastavili/.
Súčet limitu 20% sa berie aj s cudzincami aj oni mali nárok na "cestovanie vlakmi zdarma" /teraz sú uzatvorené hranice/.
Preto média nesprávne píšu, že vláda chce zrušiť cestovanie "vlakmi zdarma pre seniorov". A čo ŤZP do 62 r. sa budú chorí prevážať?
SMER - SD zaviedla akože cestovanie vlakmi zadarmo pre študentov a dôchodcov, ale už sa nepovie, že to platí iba pri 20% obsadení vlakmi týchto spoluobčanov.
Prosím Smeráci nebite sa tak okato o seniorov, keď nepoznáte fakty.
Keby aj vláda pristúpila k tejto reštrikcie voči dôchodcom - škodní nebudú. Zľavy budú mať všetci...
Pelle ktorý je 20 rokov v tejto organizácie /"Spoločnosť s ručením obmedzeným"/ SMER - SD, je síce lepší ako Fico, avšak nie natoľko "NOVÝ" POLITIK, aby sa Sociálna demokracia zbavila nálepky "zločinecká" rozkrádanie, korupcia, "mafiánske" praktiky ...
"SMERÁCI" nezavádzajte, nič s toho čo tu píšete sa neruší. Tie Vaše nenávistné útoky a nezmysli čo tu šírite, svedči o primitivite niektorých diskutujúcich...?!
Vláda dnes rozhodla, že cestovanie seniorov vlakmi "ZDARMA" ponechávajú.
Denník "PRAVDA" aj iné média nesprávne uvádzajú, že Minister dopravy chce zrušiť vlaky zadarmo pre seniorov nad 62 rokov.
Fakty:
Bezplatne cestovanie vlakmi čo zaviedol SMER platí všeobecne pre dôchodcov ŤZP, seniorov, /do a nad 62 r. /. avšak iba za podmienky, že neprekročí nad 20% obsaditelnosti vlaku.
Nie pre všetkých dôchodcov! Ak obsadenie vlaku tohto segmentu prekročí 20% cestovné "ZDARMA pre SENIOROV" neplatí a musia si kúpiť "zľavnení" cestovný lístok.
O čom to tu červeno-hnedí "žvania", že vláda chce zrušiť SENIOROM vlaky ZDARMA, keď ho všetci, aj tak "DOTERAZ NEMALI"!
Smerácki "lúzri" len blábolia a dôchodcom pomáhajú iba v omrvinkách. Najprv rozkrádanie, korupcia a "mafiánske" praktiky a čo zostane, dáme ako korisť chudobe...?!
Ministerstvo dopravy pracuje na "rozšírených" zľavách pre študentov a dôchodcov pre vlaky, autobusy i MHD zdarma - bez terajšej podmienky.
Nie čo zaviedol SMER, akože "Sociálna demokracia" vlaky ZADARMO, ale iba do určitého počtu t. j. 20% obsaditelnosti vlaku.
Ak už majú mať študenti a dôchodcovia zľavu, po zmiernení pandémie COVID 19, aby to bolo spravodlivejšie - pre celý tento segment, bez "limitu".
Doteraz to je tak, že ak železnice vypredajú 20% cestovných lístkov pre túto skupinu na korektný vlak, limit na cestovanie zdarma je ukončení a musia si platiť za cestovné.
Do tohto segmentu "cestovné zdarma pre seniorov" 20% obsaditelnosti vlaku, už sú zahrnutí aj občania EU. Aj pre cudzincov táto zľava platí!
Nie je pravda, že všetci dôchodcovia a študenti - mohli doteraz cestovať vlakmi zdarma.
Iba do 20% ...
"SMERÁCI" nezavádzajte, nič s toho čo tu píšete sa neruší. Tie Vaše nenávistné útoky a nezmysli čo tu šírite, svedči o primitivite niektorých diskutujúcich...?!
Ministerstvo dopravy pracuje na "rozšírených" zľavách pre študentov a dôchodcov pre vlaky, autobusy i MHD zdarma - bez terajšej podmienky.
Nie čo zaviedol SMER, akože "Sociálna demokracia" vlaky ZADARMO, ale iba do určitého počtu t. j. 20% obsaditelnosti vlaku.
Ak už majú mať študenti a dôchodcovia zľavu, po zmiernení pandémie COVID 19, aby to bolo spravodlivejšie - pre celý tento segment, bez "limitu".
Doteraz to je tak, že ak železnice vypredajú 20% cestovných lístkov pre túto skupinu na korektný vlak, limit na cestovanie zdarma je ukončení a musia si platiť za cestovné.
Do tohto segmentu "cestovné zdarma pre seniorov" 20% obsaditelnosti vlaku, už sú zahrnutí aj občania EU. Aj pre cudzincov táto zľava platí!
Nie je pravda, že všetci dôchodcovia a študenti - mohli doteraz cestovať vlakmi zdarma.
Iba do 20% ...
"SMERÁCI" nezavádzajte, nič s toho čo tu píšete sa neruší. Tie Vaše nenávistné útoky a nezmysli čo tu šírite, svedči o primitivite niektorých diskutujúcich...?!
dôchodky zrušiť nie, zákaz voliť "zločineckú" SMER - SD - komunistov.
Smerácki "lúzri" - červeno-hnedí, prestaňte trepať nezmysli a šíriť demagógie.
"Mienkotvorní" denník "PRAVDA" to nepíše správne.
Ministerstvo dopravy pracuje na adresnejších zľavách pre študentov a dôchodcov vlaky a autobusy zdarma bez terajšej podmienky. Nie čo zaviedol SMER, akože "Sociálna demokracia" vlaky ZADARMO, ale iba do určitého počtu t. j. 20% obsaditelnosti vlaku.
Ak už majú mať študenti a dôchodcovia zľavu, po zmiernení pandémie COVID 19, aby to bolo spravodlivejšie - pre celý tento segment, bez LIMITU.
Doteraz to bolo tak, že ak železnice vypredali 20% cestovných lístkov pre túto skupinu na korektný vlak, limit bol prekročení a museli platiť za cestovné. Do tohoto segmentu "cestovné zdarma" 20% obsaditelnosti vlaku, už boli zahrnutí aj občania EU. Aj pre nich táto zľava platila!
Preto cestovanie vlakom pred pandémiou, pre túto kategóriu spoluobčanov "PLATILO TO IBA PRE URČITÍ POČET CESTUJÚCICH ZDARMA", bolo vždy vypredané! Teraz kritizujte, ale konštruktívne.
Fico a strana SMER - SD zaviedli akože "cestovanie vlakmi zadarmo".
Skutočnosť?
Cestovanie vlakmi "ZADARMO" nikdy neplatilo - pre všetkých dôchodcov a študentov.
Iba za PODMIENKY: 20% obsaditelnosti vlakov.
Preto nechápem prečo tu vyplakávate?
A to, že vlaky sú v "dezolátnom" stave, často špinavé, majú meškanie, , to Vám nevadí?!
Minister dopravy chce zrušiť vlaky zadarmo pre seniorov.
Denník "PRAVDA" však nenapísal dôležití fakt.
Toto opatrenie je iba dočasné.
Vlaky zadarmo aj pre dôchodcov platilo iba za týchto podmienok: pri 20% obsaditelnosti vlaku.
Ak 20% obsadenie vlaku sa naplnil, všetci dôchodcovia aj študenti, si museli cestovný lístok zakúpiť.
V praxi , nie všetci dôchodcovia /starobní, ŤZP atď./ mohli zadarmo cestovať, ani doteraz!
Milá servilná "Pravda" a redaktor p. Piovarči, každý súdny človek vie, že táto vláda robí chyby a nie všetko sa jej darí...
Áno, ani ja zo všetkým nesúhlasím, čo robí Matovičová vláda. A v mnohých veciach som kriticky.
Napr. nezmyselné nariadenie na 2 hodinové nákupy pre seniorov , expresívne vyjadrovanie premiéra, uzatvorenie rómskych osád a. i.
Avšak spomeňme si, čo jej zanechala predošlá Smerácka vláda za cca 12 rokov jej vládnutia?!
Kajetán a ďalší koristníci Smeru /Počiatek, Kaliňák, Jankovská, Fico, Trnka, Kočner, Trošková , sudca Mamojka atď./ korupcia, rozkrádanie a "mafiánske" praktiky.
Nevieme, čo tejto krajine prinesie Matovičova vláda. Ale napriek všetkým pochybnostiam okolo novej moci, napriek koronakríze, ktorá pohltila naše životy, si treba nadlho vryť do pamäti tento obraz dekadencie Ficovej éry. A nezabudnúť, čo znamená, keď štátu vládnu koristníci.
Harvey: to Ty si dedko alebo blúzniš?
Dôchodcovia od budúceho týždňa nebudú môcť cestovať vlakmi zadarmo - dočasne opatrenie.
Dúfajme, že to dôchodcovia príjmu s porozumením i "konštruktívna" opozícia.
V súčastnosti vo vlakoch sa väčšinou prepravujú seniori /bezdomovci/ a rómovia.
Na vysvetlenie: v kategórie seniori sú zahrnutí aj ľudia s preukazom ŤZP do 62 rokov a taký sa hodne prevážajú.
Nie je pravda, že všetci dôchodcovia majú lístky zdarma vo vlakoch ako to prezentovala vtedajšia vládna strana SMER. Iba 20% obsadenia vlaku. Čiže ostatní si museli platiť...
Keď nemôžu zdarma cestovať študenti prečo by mali dôchodcovia? Dôchodca má naďalej nad 70 rokov cenu lístka iba za 0,15 centov každý 50 km.
mossad: zabudol si na "pätolízač" Tomáš E.
Račej nech Pelle nepripúšťa kandidatúru na šéfa SMERu. Na čele "dúhového pochodu" môže byť generačná obmena...
Dôchodcovia od budúceho týždňa nebudú môcť cestovať vlakmi zadarmo - dočasne opatrenie.
Dúfajme, že to dôchodcovia príjmu s porozumením i "konštruktívna" opozícia.
V súčastnosti vo vlakoch sa väčšinou prepravujú seniori /bezdomovci/ a rómovia.
Na vysvetlenie: v kategórie seniori sú zahrnutí aj ľudia s preukazom ŤZP do 62 rokov a taký sa hodne prevážajú.
Nie je pravda, že všetci dôchodcovia majú lístky zdarma vo vlakoch ako to prezentovala vtedajšia vládna strana SMER. Iba 20% obsadenia vlaku. Čiže ostatní si museli platiť...
Keď nemôžu zdarma cestovať študenti prečo by mali dôchodcovia? Dôchodca má naďalej nad 70 rokov cenu lístka iba za 0,15 centov každý 50 km.
Aké budu zase pripomienky? SMERÁCI začnite hanebne útočiť na vládu.
SMER reinkarnácia? https://m.smedata.sk/api-media/media/image/f…
Nie, rozlúčka. https://m.smedata.sk/api-media/media/image/f…
No, p. Pellegrini je fascinujúce, že máte ambíciu zlepšiť postavenie strany SMER - "Sociálna demokracia", len prosím nie pod Vašim vedením. Nie preto, že ste prezentovaný ako dosť "teplý" alebo, že by ste nebol "mladší vietor" ibaže Vy p. Pelle ste v strane SMER - SD už cca 20 rokov? Čiže Vy ste tiež museli vedieť o "avantúrach" politikov typu Počiatek, Kaliňák, Jankovská, Kočner, Trnka, Trošková, Šéf "hranol" .
Áno SMER - SD bude vtedy "ZODPOVEDNÁ ZMENA", keď sa zbaví „biľagu strany" ktorá podporovala kradnutie, korupciu atď“.
Nato však potrebuje nielen nové "mladé kádre", ale aj - sebareflexiu. Vedieť si priznať chyby a urobiť hĺbkový "audit" Fica. Niesť aspoň politickú, ak nie aj trestnú zodpovednosť - de facto a de jure!
Potom môžme hovoriť o "Nový" SMER - SD. Zatiaľ je to p. Pellegrini, iba proklamovaná FRÁZA!
Je pravdou fakt, že tejto strane je aj veľa poctivých, erudovaných členov a sympatizantov, ibaže "papalášský" je akosi zdekradovaná?! Chýba jej fluidum, česť.
Odporúčame