a vôbec im pritom nevadí zneužíanie postavenia chráneného oznamovateľa či už policajtami, alebo vysokým úradníkom ministerstva životného prostredia ...
a vôbec im pritom nevadí zneužíanie postavenia chráneného oznamovateľa či už policajtami, alebo vysokým úradníkom ministerstva životného prostredia ...
Smiešna " kauza". Na miesto toho aby PS a spol. prinášali konštruktívne riešenia problémov Slovenska, o ktoré sa vo veľkej miere pričinila neschopní a nekordinovaní krikľúni : Matovič, Šipoš ,Cigániková , Kolíková a spol,tak sa tu nejaký Šimečka, ktorý ešte nič neurobil, nemal žiadnu zodpovednosť za niečo, nepreukázal žiadnu odbornú kvalifikáciu na niečo...predvádza v NR - bez jediného vecného a právne doloženého argumentu. Kritizuju VP za nekonkrétnosť všade kde sa im to práve hodí ( to by musel mať 1000 a anvyše jasnovidecky konkrétnych strán ), sami v argumentácii plávajú po povrchu.
Tak pokiaľ mame na mysli nervného poslanca a bitkára, nerozumieme čo má spoločné s technologickými investíciami na Slovenku, keďže je povolaním kožný lekár, ktorý bol roky v štátnej nemocnici v BA.
...otázka je len, kto to barbarstvo začal. Lebo obyčajne má všetko svoj vývoj, genézu - príčiny a potom dôsledky. Tú situácu treba skrátka riešiť civilizovaným spôsobom a v tomto je určite na ťahu silnejší - teda premiér a jeho štát. .Ale zatiaľ to na konštruktívne riešenie nevyzerá...pomsta a nenávisť, tanky a bomby , zasievajú zas len nenávisť a smrť.Generačnú. Izraelci si sami produkujú svojich nepriateľov a strašiť svet im nepomôže. V konečnom dôsledku si to budú musieť vyriešiť sami.
Toto je výsledok praxe nerovného metra, kedy sa jednému štátu, v mene akéhosi historického dlhu, roky toleruje ignorovanie medzinárodných a ľudskoprávnych práv a pravidiel, takže časom nadobudne dojem, že pre neho žiadne neplatia. Konflikt ukázal v celej nahote roky skrývanú situáciu v tomto regióne , ktorá vyústila do genocídy - " hrdinského" víťazstva najmodernejších zbraní nad civilným obyvateľstvom. Vopred jasným víťazom je jedno, že umierajú bezbranní a čo si kto o tom myslí - nič ich zjavne nezastaví . Potom ale, nech sa pomstitelia nečudujú svojej zničenej povesti a absencie akejkoľvek empatie voči ním.
ide o zjavné zenužívanie tejto právomoci prokurátora a mal by byť za to určite braný na zodpovednosť.
Nie je tu primárna právna logika: ak môže minister odvolať policajného prezidenta , prečo nemôže odvolať jeho viceprezidenta ?
Možno je to správaním , lebo druhá dvojica vysiela viac negatívnych ako pozitívnych signálov ? Ak exherečka nezvládla náročnú rolu a v UK sa jej nepáčilo? Tak proste mali odísť a žiť si svoj život, aký chcela- ďaleko od médii. Ale nie, oni na príslušnosti k rodine v pohode mediálne zarábajú tým, že ju ohovárajú a sťažujú sa na ňu. Ona zosmiešňuje Britov a ich tradície v spote s komičkou, on prekračuje všetky normy a pravidlá rodiny, z ktorej žijú. Tak j dosť pochopiteľné , že veľmi "obľúbení " za to asi nebudú, či ?
šermujete tu ľahkým perom výrazmi, ktorých významu zjavne nerozumete ?
Tak, chcú tých svojich rukojemníkov , či nechcú? Alebo aj ich chladnokrvne obetovali konečnému riešeniu svojich "problémov" s Palestíncami ? Rozhodli sa využiť túto príležitosť a dosiahnuť svoje za cenu bezohľadnej totálnej vojny proti civilistom s cieľom ich vysídlenia,a úplneho "vyčistenia " Gazy od nich ?
To, že Eštókovo odvolanie sa vlastne urobiť nedá, sa Šimečka a spol. dozvedeli ( so zjavným prekvapením) priamo na tlačovke ( od novinára, ktorý sa ich na to spýtal !).. Situáciu zachraňovala Kolíková, ktorej to doplo tiež až v priamom prenose. Vystupovali a striedali sa tam ako figúrky na šachovnici, nepripravení - vystrieľali patróny do prázdna. Toto má byť " konštruktívna" opozícia ? Kto ich má brať vážne ?
Pokiaľ sú financie po Matovočovom a Hegerovom bašovaní " rozvrátené" ( ako tvrdila objektívna , lebo úradnícka , nie ?) Ódorova vláda , musí to táto vláda brať do úvahy ? Čo do úvahy- musí to nejako riešiť. Iste by aj oni radi rozdávali, aby ich mali ľudia radi , ale nedá sa inak, pokiaľ majú aspoń minimálny pocit zodpovednosti voči budúcnosti tejto krajiny ( ktorým Matovič rozhodne " netrpel"). Keď rozdávajú je zle, keď chcú šetriť- zle je tiež. A pre Ficovu vládu platí dvojnásobne : "Kto chce psa biť, palicu si nájde".
Názov článku treba opravirť: Situácia v Gaze je krízou ľudskosti ...
Presne tak to je. Nafukujú a zaoberajú sa marginalnymi vecami, ešte vláda nie je ani poriadne inaugurovaná.... a tvária ako záchrancovia právneho štátu. Kolíková , ktorá sa za Matovičovej vlady pokojne prizerala ohýbaniu práva , zrýchleným konaniam, preskakovaniu bežných postupov, krátkozrakým zmenám zákonov...a dnes sa pohoršuje , že ich využíva nová vládna koalícia . Na generálnu prokuratúru si sadol, aj vďaka nej - podmienečne odsúdený nominant , ktorý dnes na požiadanie rozdáva Matovičovym ľuďom potvrdenky o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a tento inštitút zjavne zneužíva. Kde berú títo ľudia drzosť ? Myslia si, že sme tu všetci stratili pamäť , alebo sme dementní?
Danko, Danko. Najprv si to asi treba nechať vysvetliť doma za zatvorenými dverami a až potom sa " zviditeľnovať" siláckymi vyhláseniami ...2 týždne po vymenovaní vkády takéto správanie na ľudí dobre nepôsobí.
Nafúknuté a trochu smiešne...vystúpenie. Problémom zneužívania a ohýbania práva je skôr fakt, že sa pravdepodobne zneužíva inšitút chránených oznamovateľov na to, aby sa vo funkciách udržali matovičoví ľudia, ktorí čelia obvineniam, že niektoré ich vyšetrovania bolo ovplyvňované politickou objednávkou ? Pokiaľ sa to preukáže, na rad by mali prísť Tí, ktorí im takéto úlohy zadávali..Tak do dopadne , keď sa na špeciálnu prokuratúru dostane človek vo výkone podmienečneho trestu, kvôli ktorému musela Matovičova vláda ( Kolíková v nej bola ministerkou spravodlivosti!)zmeniť a zmäkčiť zákon... A tá nám tu , spolu s Matovičovým nochsledom teraz bude kázať o právnom štáte ?
Všade kde vstúpi - tráva nerastie? Ako a prečo sa tento neúspešný analytik skončil ako predseda dozorej rady VšzP?! Ako prispel k fungovaniu poisťovne, ktorá je v rekordnej strate ? To, že boli ešte nedávno spolu so Štofekom analytikmi v Globsecu nekoliduje?
...sú ako veľký rozbehnutý vraždiaci stroj, mašinéria ovládaná robotmi..a nie ľuďmi. Nikto a nič ich nezastaví?
Nechápeme na čo R,Fico do tej svojej káry , ktorú za sebou roky ťahá, vytiahol opäť na svetlo tohoto Gašpara...
Ak toto má byť tá konštruktíbna opozícia PS, tak sú vedľa. Je to len politikárčenie . Proste jeden zákon koliduje s druhým, a každý si ho vykladá tak ako mu to vyhovuje. Isté je, že sa tu rozmáha zneužívanie inštitútu chráneného oznamovateľa a je zodpovednosť Úradu na ochranu oznamovateľov , komu a do akej miery oprávnene , alebo svojvolne ho udeľuje.
Odporúčame