a tak ako neskôr bagatelizovali účasť iných demokratických zložiek odboja komunisti a SNP si privlastnili, nebudeme dnes hádam robiť to isté, a vytláčať ich z dejín, ke´d v tom povstaní boli iniciatívnou a významnou súčasťou jeho vedenia.. a opozíciou voči Tisovmu režimu, ktorý ich systemazicky likvidovala zatváral. A oni za " liberálnu" demokraciu určite nebojovali. Pojem liberálna demoracia je ahistorický, nikdy sa v danej dobe nepoužíval, je to súčasný , bohužaľ hrubo propagandistický implantát pani Gyarfášove, ktorý zneužíva oslavy SNP na politickú propagandu.


