69. deň: Po Avdijivke udreli Rusi na Ľvov a Dnipro. V Irpini našli už 290 zabitých civilov
Mŕtvi civilisti a hlavne mŕtve deti - to je tragédia. Som presvedčený, že keby takto unisono bol odpor proti každej jednej vojne od roku 90, tak ani k tejto nedôjde. A že tých vojen bolo. Juhoslávia, Irak, Afghanistan, Somálsko, Mali, Jemen, Sýria, Lýbia... atď.
Alebo to vari boli dobré vojny? Humanitárne? Nehynuli v nich deti?
Každá vojna je zločin. Nielen ruská.
30 rokov sa tu demontoval systém medzinárodných vzťahov a problémy sa riešili vojnami.
Morálka je vždy vhodná výhovorka. Bolo morálne začať vojnu kvôli Sarajevskému atentátu proti Srbsku? Bolo morálne pomôcť Srbsku zo strany Ruska? Bolo morálne začať I. svetovú?
Všetci bojovali a umierali a - oháňalo sa morálkou. Až budeme všetci mŕtvi, bude jedno, kto mal pravdu.