....Na otázku, ktorú položil novinár Deanovi Raskovi, americkému ministrovi zahraničných vecí, že čo môžu urobiť pre Československo začiatkom augusta 1968, Dean Rask odpovedal: Nič neurobíme. Nemôžeme riskovať nukleárnu vojnu. A takej odpovede sa dostalo vtedajšiemu ministrovi zahraničných vecí Jiřímu Hájekovi aj od ďalších západných predstaviteľov. Západ chápal túto záležitosť ako vyslovene blokovú udalosť a dokonca francúzsky ministerský predseda Micheal Debré sa vyjadril, že vojenská intervencia do Československa je dejinná nehoda. Podoba s kubánskou krízou nie je žiadna. Tam išlo o priamu konfrontáciu ZSSR s USA....
Hlavne, že teraz nukleárna vojna nehozí.... či?


